Newsy

Szokujące oświadczenie majątkowe Władimira Putina. Ma tylko trzy auta, dwa mieszania i przyczepę?

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24
Władmir Putin na złotym krześle

Oświadczenie majątkowe jednego z najbogatszych ludzi na świecie może wprawić w niemałe załopotanie. Zdaniem oficjalnych dokumentów, zarabiający miesięcznie ok. 45 tys. złotych Władimir Putin jest właścicielem dwóch mieszkań, trzech samochodów i niewielkiej przyczepy turystycznych. Tymczasem rosyjski prezydent publicznie pojawia się z zegarkami, których wartość przekracza jego roczny dochód.

Majątek Władimira Putina

Jeśli wierzyć oficjalnym przekazom Kremla, w 2021 roku Władimir Putin zarobił ponad 10 milionów rubli, co stanowi (według kursu z 19 kwietnia) równowartość 550 tysięcy złotych. Oznacza to, że średnie miesięczne wynagrodzenie prezydenta Rosji wynosiło więc około 45 tysięcy złotych. 

Władimir Putin

Co wiemy o Putinie?
Co wiemy o Putinie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

Według oświadczenia Władimira Putina jego majątek w żadnym stopniu nie pozwala mu równać się z możnymi tego świata. Z wartościowych rzeczy figurujących w dokumencie na uwagę zasługują dwa mieszkania z garażem jedno ma 153, a drugie 77 metrów kwadratowych. Do tego rosyjski prezydent jest posiadaczem dwóch dwóch radzieckich samochodów osobowych GAZ M21 i ma auto terenowe Łada Niva. W czasie letnich wypadów może zaoszczędzić na noclegach, jest bowiem szczęśliwym właścicielem przyczepy kampingowej "Skif".

Co posiada Władimir Putin?

Jak donosi TVN24, eksperci są jednak przekonani, że oficjalne dane mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Już w 2012 roku były pracownik Kremla szacował, że majątek Putina wynosił 70 miliardów dolarów. Po upływie 10 lat, przypuszcza się, że prezydent Rosji dysponuje zasobami o wartości 200 mld dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi na Ziemi.

Oprócz słabości do drogich zegarków Władimir Putin uwielbia samochody, których ma mieć ponad 700. Do skromnej listy nieruchomości i ujętych w niej dwóch mieszkań należy doliczyć m.in. wart 1,5 mld dolarów pałac nad morzem czarnym. Łącznie Putin jest posiadaczem ok. 20 domów i apartamentów oraz 60 samolotów i helikopterów. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że Szeherezada, czyli jeden z 20 największych jachtów na świecie, również jest w posiadaniu rosyjskiego prezydenta.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Anadolu Agency / Contributor / Getty Images

Pozostałe wiadomości