Mimo że salceson zaliczany jest do jednych z najpopularniejszych polskich dań, to jego smak nie wszystkim odpowiada. Ranking opublikowany przez portal kulinarny "TasteAtlas" wskazuje salceson jako najgorsze danie mięsne na świecie. Dlaczego został źle oceniony? Dania z jakich krajów znalazły się w zestawieniu?
Najgorsze dania mięsne na świecie
"TasteAtlas" to portal, ale i przewodnik po kulinarnym świecie. Serwis słynie z przygotowywania różnego rodzaju zestawień. Najnowszy ranking obejmuje "79 najgorzej ocenianych produktów mięsnych na świecie". Niestety, na pierwszym miejscu w tym niechlubnym zestawieniu uplasował się polski salceson. Nasz rodzimy przysmak zdobył zaledwie 2,4 gwiazdki na 5 możliwych.
Drugie miejsce przypadło słowackiemu salami "Liptovská saláma", trzecią lokatę zajęła amerykańska "szynka Smithfield".
Warto dodać, że nie wszystkie polskie potrawy są tak źle oceniane. W zestawieniu najlepszych dań świata znalazły się m.in. żurek, pierogi ruskie oraz sernik.
Najgorsze potrawy z mięsa. Jak powstaje ranking?
Salceson to rodzaj wędliny, który powstaje różnego rodzaju mięsa (wieprzowina, wołowina, cielęcina), również podrobów. Co więcej, w skład salcesonu wchodzą również tłuszcz, krew, skórki oraz przyprawy.
W pierwszej kolejności mięso jest moczone w roztworze wody i soli. Następnie gotuje się je, kroi na mniejsze kawałki i przyprawia. Tak przygotowaną masę przekłada się do żołądków wieprzowych lub pęcherzy wołowych. Później przysmak jest gotowany i uciskany, dzięki czemu uzyskuje się odpowiednią konsystencję.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Podczas diety brak ci sił i jesteś głodny? Sięgnij po ten składnik. "W zasadzie jest najważniejsze"
- Jak przejść na weganizm? Jakie są z tego korzyści? Poznaj porady dietetyczki
- Ile warzyw i owoców jeść w ciągu dnia, żeby być zdrowym? Nowe wytyczne WHO
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: onet.pl
Źródło zdjęcia głównego: ALLEKO/Getty Images