Newsy

26-latka chciała okraść bank. Powstrzymał ją cios kulą ortopedyczną

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Policja

26-latka napadła na jeden z banków w Przemyślu. Kobieta wtargnęła z nożem do placówki i zażądała wydania dostępnej gotówki. Próbę kradzieży udaremniła m.in. 91-letnia seniorka, która uderzyła agresorkę w tył pleców za pomocą kuli ortopedycznej.

Przemyśl. 26-latka napadła na bank

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w jednym z banków w Przemyślu. Jak czytamy na portalu TVN24, 6 grudnia w godzinach po południowych do placówki wtargnęła młoda kobieta. W ręku trzymała nóż i natychmiast zażądała od pracownika wydania dostępnej gotówki.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

W sieci pojawiło się krótkie nagranie z tego wydarzenia. Widać na nim jak napastniczka trzyma za włosy kobietę, która prawdopodobnie pracuje w banku. W tym czasie inna osoba stara się zagadywać agresorkę, która przyznaje, że chce obrabować placówkę.

Przemyśl. Starsza kobieta uderzyła napastniczkę

Całe szczęście przewaga napastniczki nie trwała długo. Chwilę później podeszła do niej od tyłu starsza kobieta i uderzyła ją kulą ortopedyczną w plecy. Sprawczyni straciła orientację i puściła włosy pracownicy banku. Dzięki bohaterskiemu czynowi seniorki agresorce odebrano nóż i skutecznie ją obezwładniono.

Kobietę osadzono w policyjnym areszcie. Jak tłumaczy młodsza aspirant Joanna Golisz, żaden z pracowników placówki nie odniósł obrażeń. Napastniczką okazała się 26-latka o rosyjsko-ukraińskim obywatelstwie. Podczas zeznań wyjaśniła, że napadła na bank, ponieważ potrzebowała pieniędzy, by wrócić do Moskwy. 

26-latka spędzi 2 miesiące w areszcie. Zostanie też poddana badaniu psychiatrycznemu. Za rozbój grozi jej nawet do 12 lat więzienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej informacji na ten temat - TVN24

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/James C Hooper

Pozostałe wiadomości