Newsy

Wołodymyr Zełenski człowiekiem roku magazynu "Time": "Zelektryzował świat"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
"Time"/tvn24.pl
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski został wybrany Człowiekiem Roku 2022 magazynu "Time". Tygodnik docenił również "ducha Ukrainy". Co napisali dziennikarze? Jak redaktor naczelny określił prezydenta?

Wołodymyr Zełenski i "duch Ukrainy" nagrodzeni

Wołodymyr Zełenski i "duch Ukrainy" są osobowościami roku Time 2022 - przekazano w nowojorskim magazynie. Jak wskazano, "tegoroczny wybór był tak oczywisty, jak nigdy".  

Za udowodnienie, że odwaga może być równie zaraźliwa, jak strach, za inspirowanie ludzi i narodów do jednoczenia się w obronie wolności, za przypomnienie światu o kruchości demokracji i pokoju

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Wołodymyr Zełenski z tytułem Człowieka Roku 2022

Zdaniem redaktora "Time'a" Edward Felsenthal Wołodymyr Zełenski zelektryzował świat w sposób, jakiego nie widzieliśmy od dziesięcioleci. - Wpływ tej historii na 2022 rok jest kwintesencją tego, po co stworzono [koncepcję] Człowieka Roku; idei, że tragiczne wydarzenia na globalnej scenie kształtowane są na lepsze i gorsze - przez talenty, priorytety, obawy i słabości poszczególnych osób - czytamy.

Redakcja przypomniała też, że prezydent Ukrainy odmówił opuszczenia stolicy. - Po tym, jak 24 lutego zaczęły spadać rosyjskie bomby, jego decyzja, by nie uciekać z Kijowa, ale zostać i szukać poparcia dla Ukrainy, była rozstrzygająca - zaznaczono.

Stworzyła dom dla 16-letniej Ukrainki
Stworzyła dom dla 16-letniej Ukrainki Źródło: Dzień Dobry TVN

Wołodymyr Zełenski na okładce magazynu "Time"

Na okładce tygodnika "Time" widzimy Wołodymyra Zełenskiego otoczonego "duchem Ukrainy", czyli osobami pomagającymi w kraju ogarniętym wojną, a także zwykłymi obywatelami. Nie zabrakło też ukraińskich symboli tj. flag, słoneczników i Pomnika Niepodległości.

Więcej o tytule człowieka roku przeczytasz na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: "Time"/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Handout/Getty Images

Pozostałe wiadomości