magazyn

  magazyn

  O fenomenie magazynu "Vogue" rozmawialiśmy w Dzień Dobry Wakacje z Filipem Nidenthalem, redaktorem naczelnym "Vogue Polska" oraz z Małgorzatą Belą, editor at large "Vogue Polska". Czym jest September Issue? I dlaczego wrzesień jest bardzo ważnym miesiącem dla magazynu? Kto znalazł się na okładce September Issue polskiej edycji Vogue'a?

  Magazyn "Bravo" dla młodzieży lat 90. był bardzo ważnym, obowiązkowym wręcz tytułem. Prawie każdy nastolatek chciał mieć plakaty z gwiazdami z "Bravo". Po 26 latach kultowe pismo znika jednak z polskiego rynku wydawniczego. Kto sięgał po "Bravo"? Od której rubryki zaczynał przeglądać magazyn Piotr Kędzierski? Czym "Bravo" było dla Gabi Drzewieckiej? O co chodzi z tym pettingiem? Kto pisał do magazynu "Bravo" i, kto kupił jego ostatni numer? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer, który postanowił uczcić ostatni numer magazynu reportażem.

  Fotograf Marcin Tyszka opowiedział Agnieszce Jastrzębskiej o swoim wielkim sukcesie - sesji zdjęciowej, którą zrobił dla amerykańskiej wersji magazynu Harper's Bazaar w związku z jubileuszem 150-lecia magazynu. - Miałem okazję poznać Glendę Bailey, legendarną redaktor naczelną. Po prostu do mnie zadzwoniła, to było niesamowite - zdradził dziennikarce Dzień Dobry TVN.

  Zmarł Hugh Hefner - założyciel magazynu "Playboy". O bohaterze popkultury i jego kontrowersyjnym stylu życia, Marcin Sawicki rozmawiał z Joanną Krupą, która dwukrotnie pojawiła się na okładce jego pisma. Joanna Krupa: "Jako człowiek był skromny, wstydliwy, kochał ludzi, kochał zwierzęta, (..) patrzył na kobiety z szacunkiem, ja go z tej strony poznałam".

  Jeśli macie wrażenie, że Filip Chajzer wychodzi już nawet z lodówki, to... wszystko się zgadza. Zobaczcie, jak wygląda lodówka zbudowana specjalnie dla Magdy Gessler przed jednym z sezonów "Kuchennych Rewolucji", w której musiała się zmieścić jej... burza loków. Zobaczcie też, co Filip odkrył w naszym firmowym magazynie, w którym znajduje się aż 35 tysięcy różnych przedmiotów. Jakie "wynalazki" spodobały się Filipowi? Ciekawi jesteście lustra, przy którym Jolanta Kwaśniewska pokazywała, jak jeść bezę? A może chcecie zobaczyć łopatę, którą Filip Chajzer chciałby wypożyczyć poseł Krystynie Pawłowicz? :-)

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z wybitnym aktorem Marianem Opanią tuż przed próbą generalną do spektaklu "Tajemnica zaniechanych spodni" Bartka Konopki. Czy to prawda, że aktor z takim doświadczeniem scenicznym stresuje się przed spektaklem? Kim chciałby być Marian Opania, gdy mógł się urodzić po raz drugi? Czy czuje się wypalony? Czy zaprosi na premierę rodzinę? Dlaczego wahał się, czy przyjąć tę rolę?

  Jakie cechy powinien posiadać człowiek, by być kelnerem idealnym? Ile w Warszawie może zarobić kelner? Ile "wyciąga z napiwków"? Co najbardziej irytuje Mikołaja Komara w tym sektorze usług? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy naczelnego magazynu "K-Mag" razem z restauratorem Marcinem Kręglickim.