Pogoda na piątek. Pojawią się chmury i opady

Pogoda na piątek
Pogoda na koniec lutego
Jaka będzie pogoda w piątek? W całej Polsce pojawią się chmury. Wrócą opady deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą od 5 do 8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Sprawdź prognozę pogody na 25 lutego.

Prognoza pogody na piątek 25 lutego 2022 r.

W ciągu nadchodzącej doby Polska dostanie się przejściowo pod wpływ wyżu niosącego ze sobą ciepłe masy powietrza znad południa Europy - informuje synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk. Następnie nad naszym krajem ponownie pojawi się front atmosferyczny z mieszanymi opadami, który w nocy z czwartku na piątek oraz do popołudnia w piątek przemieści się z zachodu na wschód. W napływającej za frontem chłodnej masie wilgotnego powietrza polarnego formować się będą wtórne fronty atmosferyczne, prowadzące chmury kłębiaste z przelotnymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda na piątek, 25 lutego 2022 r.

Na piątek prognozowane jest duże zachmurzenie, choć można spodziewać się też większych przejaśnień. Na południowym wschodzie i miejscami na wschodzie kraju pojawią się słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem rzędu 1-3 litrów wody na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze przelotnie popada deszcz, a lokalnie deszcz ze śniegiem, do 2-5 l/mkw.

Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz także:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Ikan_Leonid/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości