Zabiegi na worki pod oczami. Kiedy udać się do chirurga plastycznego?

Autor:
Berenika
Olesińska
Kiedy zrobić zabiegi na oczy?
Kiedy zrobić zabiegi na oczy? Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Oczy są zwierciadłem duszy. Skóra wokół nich jest cienka jak kartka papieru, czterokrotnie delikatniejsza od skóry całej twarzy. Wraz z wiekiem coraz mocnej opadają powieki, a worki pod oczami robią się coraz większe. Na ratunek przychodzi nam gość Dzień Dobry TVN - dr Jolanta Wypler i rekomendowane przez nią zabiegi.

Zabiegi na skórę wokół oczu - jakie stosować?

Worki pod oczami, dolina łez, zmarszczki - to nie tylko defekt estetyczny. Opadanie górnej powieki może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia, w tym zmniejszenia pola widzenia. Od którego roku życia powinniśmy zadbać o skórę wokół oczu i zaplanować ewentualne zabiegi medycyny estetycznej?

- Jest to okolica, która starzeje się jako pierwsza. Zmarszczki mimiczne to są zmarszczki młodych dziewczyn. Lepiej tym zmarszczkom zapobiegać, niż je później likwidować (...), bo potem tylko chirurgia plastyczna nam pozostaje - wyjaśnia w studio Dzień Dobry TVN dr Jolanta Wypler, specjalistka medycyny estetycznej.

Jakie działania przeciwstarzeniowe rekomendowane są więc dla dwudziestolatek? Mowa o nawilżaniu, domowej pielęgnacji, codziennym zmywaniu makijażu, ograniczeniu używek, piciu odpowiedniej ilości wody. Gdy zmarszczki mimiczne zaczynają się pojawiać, dr Wypler poleca zastosowanie toksyny botulinowej. Pamiętajmy jednak, że botoks nie zadziała na późniejszym etapie starzenia się skóry. Wtedy potrzebne będą dodatkowe zabiegi, np. laser frakcyjny.

- Zabiegi z urządzeniami. Czasami mezoterapia, wypełnienie okolicy oka kwasem hialuronowym - wymienia ekspertka. - Pacjenci zgłaszają się często za późno do lekarza. A nieraz jest to kwestia anatomii. Pacjentki chcą po prostu zmienić kształt oka i wtedy już czeka je operacja, czyli blefaroplastyka - słyszymy z ust lekarki.

Blefaroplastyka - co to jest?

Blefaroplastyka to zabieg wycięcia zbędnego fragmentu skóry na dolnej lub górnej powiece. Zmienia kształt oka i odmładza wygląd twarzy. Jakie mogą być jej negatywne skutki?

- Takich zabiegów każdego dnia wykonywanych jest wiele, a powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko. Czasami pojawiają się przejściowe niedomykania powieki, wynikające z tego, że jest blizna i goi się skóra. W ciągu tygodnia, dwóch sytuacja się normuje - zapewnia dr Jolanta Wypler.

Na czym polega mniej inwazyjna metoda zapobiegania starzenia się skóry, czyli mezoterapia? Jakie są efekty rekomendowanych przez lekarkę zabiegów? Tego dowiecie się z naszego materiału wideo. A jeżeli nie zdążyliście obejrzeć Dzień Dobry TVN na żywo, zapraszamy na platformę Player.pl, gdzie dostępne są wszystkie odcinki programu.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości