opadające powieki

    opadające powieki

    Opadająca powieka, czyli ptoza, w zależności od stopnia zwiotczenia skóry, może dawać wizualny efekt zaspania lub celowego mrużenia oka. Przyczyny opadania powiek są różne, od podłoża genetycznego po schorzenia oczu i może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. Jak dochodzi do opadania powieki i jakim zabiegiem można to skorygować?

    Jeśli któraś z naszych widzek zastanawia się nad laserową korektą powiek czy ust, to jesienią jest najlepszy moment na taką decyzję. Nie poddajemy już twarzy działaniu słońca, ale też nie wystawiamy jej jeszcze na mroźne, zimowe powietrze. Jak można bezboleśnie i bezinwazyjne podnieść opadającą powiekę czy powiększyć usta? O tym opowiadała w naszym programie dr Gabriela Mercik, która na co dzień pomaga w utrzymaniu urody koronowanym głowom, m.in. Księżnej Yorku Sarah Fergusson.

    Z problemem opadających powiek i opadających kącików zmaga się wiele kobiet. Jak make-upem skorygować kształt oka? O tym w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Maluj się kto może!" makijażystka Marta Gąska.

    Najczęstszą przyczyną opadania powiek jest starzenie się skóry, która traci jędrność i z czasem jej nadmiar może ograniczać zdolność widzenia. Jak radzić sobie z opadającymi powiekami? Czy każdy z problemem opadających powiek może poddać się operacji? Jak wygląda korekcja powiek i czy ten zabieg trzeba powtarzać? Ile kosztuje? Czy O tym w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z chirurgiem plastycznym i lekarzem medycyny estetycznej Januszem Greese-Łyko.