Pięcioletni chłopczyk zasłabł na przerwie podczas gry w berka. Zarówno rówieśnicy, jak i nauczyciele myśleli, że maluch jedynie "udaje martwego". Niestety dziecko zmarło dwa dni później w szpitalu. Jego rodzice twierdzą, że pomoc ze strony pracowników szkoły przyszła zbyt późno.
5-letni chłopczyk zasłabł podczas gry w berka
Do tragicznego zdarzenia doszło w kwietniu ubiegłego roku w Charter Oak International Academy. Gdy pięcioletni Romeo zasłabł podczas gry w berka, jego rówieśnicy stwierdzili, że chłopiec po prostu "udaje, że śpi". Dzieci poinformowały nauczycieli o niepokojącej sytuacji dopiero po kilku minutach.
Jak czytamy w TVN24, pracownicy placówki również założyli, że chłopiec jedynie "udaje martwego" w ramach zabawy, ale poszli sprawdzić jego stan. Odkryli wówczas, że 5-latek zasłabł i stwierdzili u niego brak tętna. Na miejsce wezwano pogotowie i rozpoczęto resuscytację, jednak od chwili zasłabnięcia malucha minęło wówczas już osiem minut.
Pięciolatek trafił do szpitala pediatrycznego, gdzie zmarł dwa dni później.
Pozew na śmierć w szkole
Przyczyną śmierci chłopca była rzadka choroba genetyczna - zespół Brugadów. Pierwszym objawem tego schorzenia jest najczęściej nagłe zatrzymanie akcji serca.
Rodzice Romeo Pierre'a Louisa złożyli w sądzie w Connecticut pozew przeciwko miastu West Hartford i radzie pedagogicznej. Jak twierdzą, zbyt późna reakcja pracowników przyczyniła się do śmierci ich synka.
- Kiedy nauczyciele zorientowali się, że Romeo nie udaje martwego i potrzebuje pomocy, było już za późno, jego życia nie można już było uratować - zaznaczyli w dokumencie.
- Podobnie jak każdy rodzic, co rano pokładam zaufanie w nauczycielach i administratorach szkoły, do której odprowadzam swoje dziecko. W tym wypadku to zaufanie zostało absolutnie zawiedzione - ocenił adwokat rodziców Romeo, Michael L. Chambers Jr.
- Nie ma żadnego wytłumaczenia dla sytuacji, w której 5-letnie dziecko leży na ziemi dłużej niż 30 czy 45 sekund bez żadnej reakcji ze strony osoby dorosłej - podsumował.
Więcej w TVN24.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Teściowa obraziła się za imię, jakie rodzice wybrali dla wnuczki. Ucięła kontakt i nie odbiera telefonów
- 30-letnia Brytyjka szuka na TikToku 19-latka, z którym spędziła noc. "W kwietniu zostaniesz tatą"
- Jak czytać metki ubranek dziecięcych? "Przez cały czas źle dobierałam rozmiar"
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: Getty Images / Robin Hedman / EyeEm