Czym są wirtualne pensjonaty?
W sieci nasilają się oszustwa na tzw. wirtualne pensjonaty. Mowa tu o ofertach wynajmu obiektów, które nie istnieją. Najczęściej znajdziemy je w portalach ogłoszeniowych czy grupach na popularnym portalu społecznościowym. Choć ze statystyk wynika, że to zjawisko maleje, to jednak wciąż można paść jego ofiarą.
Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?
Jak czytamy w TVN24, dwa lata temu odnotowano 47 takich przypadków w Zakopanem. W tym roku również na policję zgłosili się już pierwsi poszkodowani. W jaki sposób możemy rozpoznać, że dana oferta dotyczy "wirtualnego pensjonatu"? Przede wszystkim, gdy ogłoszeniodawca oferuje luksusowe warunków w niskiej cenie.
Wirtualne pensjonaty - jak nie dać się oszukać?
Podejrzenie powinny wzbudzić informacje o świetnej lokalizacji, wysokim standardzie, a to wszystko w cenie nieadekwatnej do tej, którą proponuje konkurencja z danego regionu. Korzystajmy ze stron zawierających potwierdzone hotele i apartamenty, a prywatne ogłoszenia weryfikujmy za pomocą bazy Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.
Policjanci podkreślają, by zachowywać całą dokumentację dotyczącą transakcji i nie działać pod presją czasu. Warto poświęcić czas, by dokładnie przejrzeć, co kupujemy, komu przelewamy gotówkę, szczególnie gdy nie odbywa się to poprzez portale, które weryfikują dane ogłoszeniodawcy.
Więcej informacji w TVN24.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Jak ubrać dziecko na święta? Pomysły na wygodne i eleganckie zestawy
- Gosia Ohme zaprasza widzów na wigilię online. "Muszę oddać trochę dobra, które dostałam"
- Ta grupa wirusów wywołuje ok. 10 proc. nowotworów. Co trzeba wiedzieć o szczepieniach przeciw HPV?
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: Miroslaw Pruchnicki/GettyImages