pensjonat

  pensjonat

  Emmanuel Helion od lat mieszka w Polsce i układa tu sobie życie. Choć przez chwilę zastanawiał się nad powrotem do Francji, los sprawił, że został w kraju, który pokochał. O tym, co najbardziej mu się u nas podoba, wnuk słynnego abstrakcjonisty opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Jak Nowozelandczyk - John Borrell, były korespondent wojenny, który przez lata podróżował po świecie relacjonując kolejne konflikty zbrojne stał się właścicielem pensjonatu na Kaszubach? Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na spotkanie z Johnem i jego żoną Anną Rospond Borrell.

  W Małopolsce bliski współpracownik Józefa Piłsudskiego Tadeusz Lorenz wybudował pensjonat. Kto w nim bywał? Jakie atrakcje zapewniano gościom? Co się działo z willą w czasie II wojny światowej i tuż po niej? Dlaczego oficerowie rosyjscy oddawali hołd popiersiu Piłsudskiego, które do tej pory znajduje się w willi? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Pensjonat Gurewicza w Otwocku na początku XX wieku było największym drewnianym budynkiem w Europie. Uzdrowisko było przeznaczone dla osób poszukujących wypoczynku. W pensjonacie przebywał m.in. Władysław Reymont. Niedawno budynek został sprzedany. Jakie plany ma wobec niego nowy właściciel? Czy przywróci mu splendor z czasów jego największej świetności?

  Małgorzata Rozenek tym razem będzie ratowała podupadające hotele, pensjonaty, zajazdy i gospodarstwa agroturystyczne. Program „Piekielny hotel” już niebawem na antenie TVN. A w studiu Dzień Dobry TVN Małgorzata Rozenek była naszym gościem. Czy pięciogwiazdkowe hotele mogą spać spokojnie?