Newsy

3-latek zaklinował się w nakładce toaletowej. Do akcji wkroczyli strażacy

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
o2.pl/ostrow24.tv
Nakładka na sedes

Do niecodziennej sytuacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim. 3-letni chłopiec zaklinował głowę w nakładce toaletowej. Strażacy uwolnili dziecko z plastikowej pułapki. Okazuje się, że podobna interwencja odbyła się w tej miejscowości również w 2016 roku.

3-latek zaklinował się w nakładce na sedes

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w jednym z mieszkań na ul. Szczecińskiej w miejscowości Ostrów Wielkopolski. Do służb ratowniczych zgłoszono przypadek dziecka, które utknęło w plastikowej nakładce na sedes. Trzyletni chłopiec włożył tam głowę i nie mógł jej wydostać.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Mama chłopca postanowiła wezwać pomoc, ponieważ bała się operować ostrym narzędziem tuż przy głowie malucha. Na miejsce przyjechała straż pożarna. Strażacy rozcięli plastikową nakładkę i oswobodzili pociechę. Dlaczego mama 3-latka nie mogła zdjąć jej samodzielnie? Nie było to proste, gdyż wykonuje się je z wytrzymałego plastiku.

Dziecko utknęło w nakładce na sedes

Okazuje się, że to nie pierwsza taka sytuacja w Ostrowie Wielkopolskim. W 2016 roku identyczny problem przytrafił się 2-letniej wówczas Marysi. Dziecko również założyło sobie nakładkę klozetową na głowę, a przerażenie przyszło w chwil, gdy zorientowała się, że nie może jej zdjąć.

Rodzice dziecka przez ponad godzinę próbowali uwolnić ją z plastikowej pułapki. Niestety w tym przypadku również pomogła jedynie interwencja strażaków. Całe szczęście w obu tych przypadkach sprawa zakończyła się sukcesem.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: o2.pl/ostrow24.tv

Źródło zdjęcia głównego: KolomiyetsViktoriya/Getty Images

Pozostałe wiadomości