Nowy Targ. 33-letnia ciężarna zmarła w szpitalu. Podano wstępne wyniki sekcji zwłok

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN24
Nowy Targ. 33-letnia ciężarna zmarła w szpitalu
Nowy Targ. 33-letnia ciężarna zmarła w szpitalutvn24/x-news
wideo 2/4

W nocy z 23 na 24 maja 33-letnia ciężarna zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Prokuratura poinformowała o wstępnych wynikach sekcji zwłok. Jak podano, przyczyną zgonu kobiety był wstrząs septyczny.

Nowy Targ. Śmierć ciężarnej

33-latka zmarła w nocy z 23 na 24 maja w szpitalu w Nowym Targu. Kobieta była w piątym miesiącu ciąży. W poniedziałek, 29 maja rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp poinformował, o tym, co do tej pory udało się ustalić w związku ze śmiercią ciężarnej.

- Wstępne wyniki sekcji zwłok kobiety podane przez lekarzy to wstrząs septyczny, czyli końcowy etap sepsy, który spowodował niewydolność krążeniowo-oddechową, skutkującą zgonem tej kobiety - powiedział.

Leszek Karp podkreślił, że jest to diagnoza wstępna. - Biegli muszą jeszcze posiadać wyniki dodatkowych badań, których przeprowadzenie zlecili, jak i szczegółowo zapoznać się z dokumentacją - dodał. Ostateczna opinia może więc pojawić się dopiero za około 4-6 tygodni.

Szpital wydał oświadczenie

Rodzina zmarłej, cytowana przez "Gazetę Wyborczą" podała, że 33-latka została przyjęta do szpitala na 3 dni przed śmiercią z powodu odpłynięcia wód płodowych.

- W toku hospitalizacji nastąpiło obumarcie płodu. W dniu 24 maja 2023 roku personel medyczny stwierdził istotne pogorszenie stanu zdrowia, a następnie doszło do zgonu pacjentki. Jak nas poinformowano, przyczyną śmierci był wstrząs septyczny z niewydolnością wielonarządową - poinformowali bliscy na łamach dziennika.

Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu opublikował oficjalne oświadczenie. Wyraził w nim współczucie dla bliskich kobiety oraz zapowiedział pełną współpracę ze śledczymi "w celu wyjaśnienia okoliczności nagłego zgonu".

Więcej w TVN24.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/x-news

Pozostałe wiadomości