Newsy

Nie żyje Irene Cara. Gwiazda hitu "What a feeling" miała 63 lata

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Onet.pl
Śmierć Irene Cara

Nie żyje Irene Cara - popularna wokalistka, aktorka i kompozytorka. Amerykańska artystka zmarła 25 listopada w swoim domu na Florydzie. Jej oscarowy hit "What a feeling" to numer, który do dziś króluje na listach przebojów.

Nie żyje ikona lat 80.

Świat obiegła wiadomość o śmierci Irene Cary. Była ona jedną z najpopularniejszych amerykańskich wokalistek, aktorek i kompozytorek w latach 80. Jej piosenki na stałe zapisały się w historii popkultury, a wiele z nich możemy dalej słuchać w radiu, również polskich rozgłośniach.

Żałoba

O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznejDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Do największych hitów gwiazdy należała m.in. piosenka "What a feeling" z filmu "Flashdance". To właśnie za ten utwór otrzymała Oscara i Złoty Glob. Niestety, w przyszłości nie udało jej się dokonać podobnego osiągnięcia, choć wówczas wiele osób wróżyło jej wyjątkową karierę.

Zmarła Irene Cara

Informację na temat śmierci Irene Cary opublikowano na jej oficjalnej stronie. Gwiazda zmarła 25 listopada w swoim domu na Florydzie. - Z głębokim smutkiem w imieniu rodziny Irene Cary zawiadamiam o jej odejściu - podała Judith A. Moose, prezes JM Media Group i agentka wokalistki.

Przypomnijmy, że artystka przyszła na świat w 1959 roku. Pierwszy sukces osiągnęła, gdy miała 18 lat. Wtedy to zagrała w musicalu "Fame".

Utwór zajmował wysokie miejsca na renomowanych listach przebojów. Jednak za nim jej kariera nabrała tempa, widzowie mogli podziwiać ją w produkcjach takich jak "Aaron Loves Angela" czy "Błysk".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Bettmann/Contributor

Pozostałe wiadomości