Nie żyje Aleksander Łuczak. Były wicepremier miał 79 lat

Nie żyje
Źródło: Dzień Dobry TVN
18-letni Szymon po śmierci uratował sześć osób
18-letni Szymon po śmierci uratował sześć osób
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Aleksander Łuczak nie żyje. Były wicepremier i minister edukacji narodowej miał 79 lat. - Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia - przekazał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Nie żyje Aleksander Łuczak

O śmierci polityka poinformował Władysław Kosiniak-Kamysz.

W wieku 79 lat zmarł Aleksander Łuczak. Wicepremier, minister edukacji narodowej, wieloletni parlamentarzysta. Ludowiec i naukowiec, który zawsze kierował się dobrem Polski i drugiego człowieka. Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia
- napisał na Twitterze prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Aleksander Łuczak - życiorys

Aleksander Łuczak urodził się 10 września 1943 roku w Legionowie. W 1966 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1972 uzyskał stopień doktora nauk historycznych. Habilitował się w 1982. Jak podaje tvn24.pl, tytuł profesora uzyskał w 2012 roku.

W latach 1988-1990 był wiceministrem edukacji, a od 1993 do 1996 sprawował funkcję wiceprezesa Rady Ministrów. Natomiast w latach 1993-1995 był ministrem edukacji narodowej. W latach 2001–2006 zasiadał w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Był posłem na Sejm od 1989 do 2001 roku.

Jak przypomina tvn24.pl, Łuczak był członkiem najpierw Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego, potem Polskiego Stronnictwa Ludowego "Odrodzenie", a następnie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za wybitne zasługi dla transformacji ustrojowej Polski i kształtowanie demokratycznych zasad państwa prawa został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej informacji na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości