polityk

  polityk

  Kamala Harris już od najmłodszych lat przyglądała się walce o sprawiedliwość i prawa człowieka. Wspomnienia jednej z najbardziej wpływowych kobiet w Stanach Zjednoczonych znalazły swoje miejsce na kartach autobiografii, która natychmiast wzbudziła zainteresowanie czytelników z całego świata. Książka spotkała się także z uznaniem Piotra Kraśko, który w Dzień Dobry TVN poruszył temat fenomenu tej lektury.

  Kilka tygodni temu Marek Kossakowski, dziennikarz, polityk oraz działacz opozycji w czasach PRL dodał w mediach społecznościowych zaskakujący post. Pokazał swoje zdjęcie z początku lat 80. zestawione z obecnym ujęciem. Fotografia nie miała zobrazować jego metamorfozy, a zwrócić uwagę na niezwykły sweter, który nadal nosi, mimo upływu kilku dziesięcioleci.

  Kilka tygodni temu głośno zrobiło się o domniemanym romansie konserwatywnego posła Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty. Polityk miał spotykać się z dużo młodszą kobietą. Podobno obiecywał jej pracę w spółce Skarbu Państwa i to, że porzuci żonę. Czy od wybuchu skandalu poseł PiS pojawił się w sejmie? Postanowiliśmy go poszukać. Sprawdziliśmy również, co na temat doniesień o romansie posła sądzą jego koledzy z parlamentu i Polacy. Kto jeszcze z polityków - tych polskich i zagranicznych - miał przygodę miłosną?

  Od kilku dni media żyją romansem posła Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty. Romans zaczyna kłuć w oczy kierownictwo partii. Nie ze względów moralnych, ale dlatego, że poseł zasiada w dwóch bardzo ważnych komisjach. Czy posłowi, który romansuje można zaufać? Czy romans Pięty zaszkodzi partii i samemu politykowi? O tym, dlaczego powinien nas interesować romans polityka w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział ekspert ds. wizerunku politycznego Mirosław Oczkoś.

  Co pierwsze przychodzi Wam na myśl gdy słyszycie hasło "POLITYK"? Filip Chajzer postanowił się tego dowiedzieć. Co usłyszał? Zobaczcie!

  Senator PiS Jan Maria Jackowski został przyłapany przez jedną z gazet, kiedy zupełnie nagi kąpał się w Bałtyku. Czy wypada, aby roznegliżowany polityk przechadzał się po plaży? A może to gazeta naruszyła prywatność senatora? Czy dzięki tej historii Jackowski może zdobyć więcej zwolenników, czy raczej straci tych dotychczasowych? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN dziennikarkę Justynę Dżbik-Kluge, muzyka i satyryka Krzysztofa Skibę oraz politologa Marka Migalskiego.

  W Sejmie Rzeczpospolitej Polski pracuje 460 posłów w takim tłumie łatwo się ukryć i na sali obrad dyskretnie "przydusić komara". Co należy do obowiązków posła? Czy zwykły obywatel ma możliwość bezpośredniej rozmowy z jego przedstawicielem na sali sejmowej? Z czy możemy się do niego zwrócić? I czy posłowie są w jakikolwiek sposób rozliczani ze swojej pracy? O trudnym i nieraz stresującym zawodzie posła rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem Krzysztofem Skórzyńskim.

  W Dzień Dobry TVN Paweł Kukiz pojawił się w towarzystwie swojej 23-letniej córki Poli. Czy dziewczyna przestraszyła się kiedy tata trafił ostatnio do szpitala? Dlaczego się tam znalazł? W czasie pobytu w szpitalu polityk miał szansę z bliska przyjrzeć się polskiej służbie zdrowia. Co sądzi o głodówce lekarzy rezydentów? "Reforma służby zdrowia musi być rozciągnięta w czasie na 10-15 lat" - powiedział Paweł Kukiz. Proponuje również, aby reformę tę nazwać "Ustawą o Pacjencie". Co sądzicie o jego pomyśle?

  Jarosław Wałęsa jest czwartym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Od kilku lat jest europosłem. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak z perspektywy patrzy na ostatnie 12 lat. Jak duża jest różnica między postrzeganiem nazwiska "Wałęsa" w Polsce i poza jej granicami? Czy wypadek, w którym ucierpiał kilka lat temu przewartościował jego życie? Jakim ojcem jest Lech Wałęsa, a jakim nasz gość? Czy to prawda, że Jarosław Wałęsa chce ubiegać się o stanowisko prezydenta Gdańska?

  John Godson był jednym z bardziej popularnych polskich polityków ostatnich lat. Gdy po ostatnich wyborach nie dostał się do parlamentu, postanowił zająć się spełnianiem swoich marzeń - został farmerem w Nigerii! O swoim nowym życiu i stosunku do polityki opowiedział Robertowi Stockingerowi:"Śledzę ale nie komentuję. Odpoczywam od polityki. To co robię tutaj daje chyba więcej adrenaliny, niż to, co tam się dzieje w polskiej polityce". O tym jak wygląda "życie po Sejmie" opowiedzieli nam w studiu Dzień Dobry TVN: Renata Beger i Paweł Poncyliusz. Natomiast o to, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości spytaliśmy Jacka Santorskiego.

  Najbliżsi Izabeli Jarugi-Nowackiej zwykli mówić, że najpierw była mamą i babcią, dopiero później politykiem. W 2010 r. zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w drodze na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jaka była w życiu prywatnym i zawodowym? W Dzień Dobry TVN Panią Izabelę wspominały: córka Barbara Nowacka i przyjaciółka Hanna Bakuła.

  Marek Gibas do niedawna był członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Usunięto go z partii za występ w filmie pornograficznym. Gościliśmy go w Dzień Dobry TVN, by powiedział o okolicznościach utraty miejsca w PiS. Dlaczego wstąpił do partii? Czy zanim to zrobił, znał jej program? Dlaczego wystąpił w filmie dla dorosłych? Czy było warto? Co teraz będzie robił? Obok Pana Marka usiadł ekspert do spraw marketingu politycznego prof. Norbert Maliszewski. Zapytaliśmy go, co wypada, a czego nie wypada robić politykom.

  W internecie ukazało się zdjęcie Donalda Tuska oddającego hołd ofiarom zamachów w Brukseli. Kontrowersje wzbudziło to, w co był ubrany były polski premier - otóż składał kwiaty przed prowizoryczną tablicą pamiątkową na stacji metra Maelbeek w stroju sportowym. Warto jednak dodać, że zrobił to przed wzięciem udziału w biegu „Brussels20k”. Czy Donald Tusk zachował się poprawnie? O tym w Dzień Dobry TVN specjalista ds. protokołu dyplomatycznego Janusz Sibora.

  Polscy politycy coraz częściej korzystają z zachodnich wzorców. Coraz większą wagę przywiązują do swojego wizerunku. Z czego to wynika? Dlaczego, mimo to, nasi politycy tak rzadko się uśmiechają? O zmianie, jaka na przestrzeni lat, zaszła w "modzie sejmowej" i wpływie wizerunku na wyniki wyborów rozmawialiśmy z Adamem Łaszynem, doradcą ds. komunikacji i wizerunku i dziennikarką, Karoliną Sulej.

  Były Premier RP Włodzimierz Cimoszewicz na co dzień mieszka w domu wybudowanym w Puszczy Białowieskiej. Dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu opowiedział o życiu z dala od zgiełku miejskiego i swoich pasjach. Mogliśmy również zwiedzić dom polityka. Niektórzy będą zdziwieni, kiedy dowiedzą się, co swego czasu robił Włodzimierz Cimoszewicz w Radiu Białystok.

  Wiele nastoletnich córek obiecuje sobie, że nigdy nie będą takie jak ich matki. Czas płynie, a one zaczynają zachowywać się podobnie. Pielęgnują takie same nawyki, dokonują podobnych życiowych wyborów jak ich matki. Czy tak samo jest w przypadku gości Dzień Dobry TVN: pediatry Ewy Drzewieckiej i jej córki Gabi oraz polityka Anny Kalaty i jej córki Agnieszki Beermann?

  Obchody 10-lecia Dzień Dobry TVN to czas wyjątkowy nie tylko dla nas, ale również naszych gości. W szczególności tych, którzy są z nami od początku. Taką osobą jest Jarosław Wałęsa. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz wspominała z nim historię naszej znajomości. A wspomnień nie brakuje. Zapytała go również o jego plany na najbliższą przyszłość. Jak polityk obecnie godzi życie rodzinne z zawodowym? Jakim jest ojcem? Dowiecie się, jaki egzamin był dla Pana Jarka najważniejszym w życiu i za czym uporczywie tęskni. Życzymy Jarkowi Wałęsie i sobie kolejnych 10 lat razem!

  Ryszard Kalisz ostatnio funkcjonuje w mediach głównie jako ojciec. Jak polityk zajmuje się swoim synkiem Ignacym? Z niedoszłym kandydatem SLD na stanowisko prezydenta RP rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Nikodem Czmut ma 5 lat i spore sukcesy w sporcie. Czy rośnie nam nowy Tomasz Gollob? W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem razem ze swoimi rodzicami i siostrą. Czy pasję do żużla przyjął w genach?