Wstrząsające nagrania z udziałem polskiego europosła. "Partnerkę miesza z błotem"

Wstrząsające nagrania z udziałem europosła
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
Ponad 2 mln kobiet w Polsce nie chodzi na wybory
#dziewczynynawybory spot
#dziewczynynawybory spot
Tajemnice politycznej mowy ciała
Tajemnice politycznej mowy ciała
Redaktor Łukasz Jedliński przedstawił w Dzień Dobry TVN najważniejsze newsy z ostatnich godzin. Wśród nich nie zabrakło wzmianki o ujawnieniu przez jeden z portali nagrań obrazujących przemoc, której miał dopuścić się polityk Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Tobiszowski. - Musielibyśmy to wszystko, przepraszam za telewizyjny żargon, wypikać, żeby to państwu pokazać - zaznacza dziennikarz TVN24.

Grzegorz Tobiszowski - nagrania domowej awantury

Jak wymienia w Dzień Dobry TVN Łukasz Jedliński, Grzegorz Tobiszowski był do tej pory wpływowym politykiem Prawa i Sprawiedliwości z potężną pozycją na Śląsku, wiceministrem w rządzie tej partii oraz europosłem. Jego przyszłość stoi jednak teraz pod znakiem zapytania, ponieważ na jaw wyszły rujnujące karierę materiały.

- Onet ujawnił liczne nagrania, w których możemy usłyszeć, jak Tobiszowski traktuje swoją partnerkę Tatianę A. Ja przesłuchałem te nagrania. Są straszne. Powiedzieć, że ten człowiek partnerkę miesza z błotem, to nic nie powiedzieć. Tam wulgaryzmy obrażające strasznie tę kobietę i jej dzieci padają nieustannie - wyjaśnia Łukasz Jedliński.

Dziennikarz pokrótce streścił fabułę wspomnianych nagrań. - On wraca po zakrapianej imprezie do domu. Ona w wielkim skrócie prosi go, by położył się gdzie indziej. No i się zaczyna. To w ogóle nie jest tekst do cytowania w telewizji, gdziekolwiek. Musielibyśmy to wszystko, przepraszam za telewizyjny żargon, wypikać, żeby to państwu pokazać. No i kobieta w pewnym momencie decyduje się zawiadomić policję. Policja przyjeżdża na miejsce, Tobiszowski kłóci się z policjantami, sugeruje, że oni to zaraz mediom sprzedadzą. I w pewnym momencie mówi, że wyciągnie swoich posłów - tłumaczy redaktor.

Konsekwencje polityczne i prawne zachowania Grzegorza Tobiszowskiego

Partnerka europosła miała zeznać, że od lutego 2021 roku do 2024 roku Grzegorz Tobiszowski stosował wobec niej przemoc psychiczną i incydentalnie przemoc fizyczną. Sprawą zajęła się prokuratura, która prowadzi postępowanie.

Co na to Prawo i Sprawiedliwość - ugrupowanie, do którego należał poseł? - Decyzja jest taka, że nie wystartuje w wyborach do Europarlamentu. Znalazł się na listach, ale teraz jest wniosek, żeby po prostu został wyrzucony z partii. Taką decyzję podjął Jarosław Kaczyński, więc z pewnością niebawem tak się wydarzy - skwitował Łukasz Jedliński.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?