Nie żyje 3-latek, którego znaleziono w zbiorniku wodnym. Dziadek usłyszy zarzuty?

Uwaga! TVN. Pogryzione przez bulteriera niemowlę zmarło. Pies należał do jego rodziców
Uwaga! TVN. Pogryzione przez bulteriera niemowlę zmarło. Pies należał do jego rodziców
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
W miejscowości Ludwików doszło do tragedii. W czasie spaceru chłopiec oddalił się od dziadka, po czasie został znaleziony w zbiorniku wodnym. 3-latka nie udało się uratować. - Cała rodzina jest w szoku - powiedział Adam Weber z Prokuratury Rejonowej w Koninie.

Tragedia w Ludwikowie

Konińska policja około godziny 15:00 w sobotę (24.2.2024 r.) otrzymała niepokojące zgłoszenie o zaginięciu 3-letniego chłopca. Dziecko miało się w trakcie spaceru oddalić od dziadka. Funkcjonariusze niemal od razu zaczęli poszukiwania, których finał okazał się tragiczny. Dziecko został znalezione w zbiorniku wodnym w miejscowości Ludwików.

- Trzyletni chłopiec, znaleziony w sobotę w zbiorniku wodnym w Ludwikowie, jest w stanie głębokiej hipotermii - przekazała Naczelna Pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie Maria Wróbel.

Po kilku godzinach ciało chłopca udało się ogrzać do temperatury 26 stopni.

Niestety potem nadeszły smutne wieści: 3-latek zmarł we wtorek (27.2.2024 r.) około 1:00 w nocy.

Prokuratura rozpoczęła postępowanie

Prokuratura Rejonowa w Koninie początkowo rozpoczęła postępowanie pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo dziecka przez dziadka chłopca. Po śmierci 3-latka kwalifikacja czynu została zmieniona na nieumyślne spowodowanie śmierci.

Adam Weber z Prokuratury Rejonowej w Koninie powiedział, że w momencie zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. - Cała rodzina jest w szoku, dlatego nie przesłuchano jeszcze dziadka - dodał.

Zobacz więcej na TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Royalty-free/GettyImages

podziel się:

Pozostałe wiadomości