15-latka utknęła w elewatorze zbożowym. Spadła z 8 metrów

Źródło: Uwaga! TVN
Tragiczny wypadek w fabryce mebli. 18-latek stracił nogi. Śledztwo "Uwagi!" TVN i "Dużego Formatu"
Tragiczny wypadek w fabryce mebli. 18-latek stracił nogi. Śledztwo "Uwagi!" TVN i "Dużego Formatu"
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Do groźnego zdarzenia doszło na terenie opuszczonego budynku przy ulicy Rychtalskiej we Wrocławiu. Nastolatka wpadła tam do stworzonego przed wojną elewatora zbożowego. W ewakuacji poszkodowanej udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej. W akcji ratunkowej wykorzystano sprzęt alpinistyczny.

Wrocław. 15-latka wpadła do elewatora zbożowego

W piątek, 23 lutego około godz. 16 w opuszczonym budynku przy ul. Rychtalskiej we Wrocławiu 15-latka wpadła z wysokości 8 metrów do starego elewatora zbożowego. O zajściu najprawdopodobniej zawiadomili służby towarzyszący poszkodowanej znajomi, którzy również przebywali na terenie obiektu. W akcji ratunkowej udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej, w tym wyspecjalizowany oddział posługujący się sprzętem alpinistycznym.

- Strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego przy użyciu technik alpinistycznych ewakuowali osobę poszkodowaną z przestrzeni, w której się znajdowała. Następnie w noszach przymocowanych do kosza drabiny mechanicznej została ewakuowana z budynku i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Z ustaleń redakcji tvn24.pl wynika, że początkowo u 15-latki podejrzewano złamania kończyn dolnych. - Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, dziewczynka nie odniosła jednak poważnych obrażeń - zaznaczyli dziennikarze.

Elewator zbożowy we Wrocławiu zostanie przebudowany

Obiekt, w którym doszło do wypadku, jest wpisany do rejestru zabytków. Rzeczywisty stan budynku przypomina jednak ruinę. Właściciel nieruchomości złożył jakiś czas temu wniosek o pozwolenie na przebudowę, o czym w styczniu tego roku informował portal wroclaw.pl. Według planów na terenie starego elewatora zbożowego ma znaleźć się 114 lokali mieszkalnych i dwupoziomowy parking podziemny na około 400 miejsc parkingowych.

Więcej informacji na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Facebook/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, tvn24.pl, wroclaw.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elva Etienne/Getty Images, Facebook/Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu

podziel się:

Pozostałe wiadomości