Newsy

Daniel Craig po raz ostatni jako James Bond. "Był najbardziej ludzkim Bondem w historii"

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Reporter:
Anna Senkara
To już dziś James Bond powróci
Dzień Dobry TVNTo już dziś James Bond powróci

Wieczorem 28 września 2021 roku w Londynie odbędzie się uroczysta premiera 25. filmu o Jamesie Bondzie, "No time to die" – czyli "Nie czas umierać". Wydarzenie będzie miało miejsce w Royal Albert Hall. Reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara opowiedziała, jak wyglądały ostatnie przygotowania do wielkiej gali.

Premiera filmu o Jamesie Bondzie

Przez pandemię premiera filmu przesunęła się aż o 18 miesięcy, co czyni ją jednym z najbardziej wyczekiwanych widowisk ostatnich lat.

- Daniel Craig wcielał się w rolę Bonda przez 15 lat. Zrobił w sumie 5 filmów, a ten jest jego ostatnim Bondem. W związku z powyższym, fani żegnają go we łzawych komentarzach w Internecie i podkreślają, że był najbardziej ludzkim Bondem w historii. Poprzednie role należały do Seana Connery’ego i Pierce’a Brosnana, ale to Daniel Craig pozwolił swojemu Jamesowi na przykład płakać – opowiada Anna Senkara prosto z Londynu.

Kilka dni temu aktor łamiącym się głosem pożegnał ekipę filmową. Powiedział wtedy:

Chcę, żebyście wiedzieli, że podobała mi się każda sekunda tych filmów, a zwłaszcza ten ostatni, bo wstawałem rano i mogłem z wami pracować. Jestem zaszczycony

Daniel Craig jako James Bond w misji specjalnej z Królową Elżbietą II

Brytyjczycy kochają Bonda – w 2012 roku otrzymał nawet misję specjalną, aby przetransportować królową Elżbietę II z pałacu Buckingham prosto na stadion olimpijski z okazji uroczystości otwarcia igrzysk, skacząc z nią ze spadochronem.

- To było chyba najbardziej spektakularne pojawienie się królowej w historii. Reżyserem tego widowiska był Danny Boyle. Craig wspominał w wywiadach, że królowa znakomicie wywiązała się z aktorskiego zadania, potrafiła improwizować, była spokojniejsza niż on, a jej psy corgi wywracały go, biegając po pałacu Buckingham - tłumaczy Anna Senkara.

Widowisko pokazało między innymi, jak ogromne poczucie humoru ma królowa i jak wielką sympatią musi darzyć Bonda, skoro zdecydowała się na tak szalony wyczyn.

James skacząc ze spadochronem miał na sobie przepiękny smoking. Kostiumy filmowe osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Przykładowo, kostium Bonda z filmu "Skyfall" jest obecnie wart między 15 a 20 tys. funtów.

Na premierze filmu "Nie czas umierać" pojawi się rodzina królewska, między innymi książę Karol, księżna Camilla, książę William i księżna Kate. Wszyscy są ogromnymi fanami Bonda. w 2019 roku książę Karol odwiedził nawet plan zdjęciowy ostatniego filmu.

Zobacz także

Autor:Sylwia Wołoch

Reporter: Anna Senkara

Pozostałe wiadomości