Naukowcy wytypowali najzabawniejszy żart świata. Potrzebowali 20 lat, 40 tys. dowcipów i 1,5 mln ocen

Kobieta z telefonem w ręku się śmieje
Naukowcy wybrali najzabawniejszy żart na świecie
Źródło: Christine Schneider/Getty Images
Naukowcy ogłosili, że w efekcie długich i wnikliwych badań, wybrali najzabawniejszy żart na świecie. Podkreślili, że zdecydowała o tym jego "prawdziwa, uniwersalna atrakcyjność". Czy naprawdę jest tak śmieszny?

Naukowcy wybrali najzabawniejszy żart świata

Badania nad najzabawniejszym żartem świata zapoczątkowane zostały ponad 20 lat temu w Wielkiej Brytanii. Dr Richard Wiseman - psycholog, naukowiec z University of Hertfordshire - rozpoczął je za pośrednictwem strony internetowej LaughLab w 2001 roku. Internauci mogli przesyłać swoje ulubione żarty, a także oceniać inne. W sumie cały zespół naukowców przeanalizował ponad 40 tys. żartów i oceny wystawione przez ponad 1,5 mln ludzi z całego świata.

Poczucie humoru

14763334_jerzy-bralczyk-i-michal-ogorek-o-poczuciu-humoru-polakow_480P
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek o poczuciu humoru Polaków
Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek o poczuciu humoru Polaków
Szkolne i przedszkolne „wpadki” dzieci i rodziców
Kto jest największym jajcarzem na planie "BrzydUli 2"?
Kto jest największym jajcarzem na planie "BrzydUli 2"?

A oto wybrany żart:

Dwóch myśliwych poszło do lasu. Nagle jeden z nich padł jak długi. Wydaje się, że nie oddycha, a jego oczy są zaszklone. Drugi mężczyzna wyciąga telefon i dzwoni na pogotowie. Z przejęciem mówi do słuchawki: "Mój przyjaciel nie żyje! Co mam zrobić?". Operator w słuchawce odpowiada: "Proszę się uspokoić, pomogę". A następnie dodaje: "Najpierw upewnijmy się, czy faktycznie nie żyje". Zapada cisza, potem słychać strzał. Następnie dzwoniący pyta: "Ok, co teraz?"

Czy naprawdę jest tak zabawny?

Dlaczego żart o myśliwych został uznany za najlepszy?

Dr Wiseman powiedział, że niezwykle ważne w każdym żarcie jest poczucie zaskoczenia i odwołał się do wniosków Scotta Weemsa, autora książki "Ha! Nauka o tym, kiedy się śmiejemy i dlaczego".

Wiele z nadesłanych dowcipów otrzymało wyższe oceny, od pewnych grup ludzi, ale ten miał naprawdę uniwersalny urok (…). Ponadto uważamy, że żarty są zabawne z wielu różnych powodów. Czasami sprawiają, że czujemy się lepsi od innych, zmniejszają emocjonalny wpływ sytuacji wywołujących niepokój lub zaskakują nas z powodu jakiejś niezgodności. Żart myśliwych zawierał wszystkie trzy elementy
- powiedział Dr Wiseman.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Diana Ryściuk

Źródło: laughlab.com/o2.pl

Źródło zdjęcia głównego: Image Source

podziel się:

Pozostałe wiadomości