dowcip

  dowcip

  Miłośnicy twórczości prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że w polskich księgarniach niebawem ukaże się kolejne dzieło autorstwa znanego duetu. Tematem przewodnim rozważań znanej i lubianej pary stał się tym razem humor i związane z nim frazeologizmy. Jak eksperci oceniają polski dowcip?

  Aleksandra Kwaśniewska opublikowała w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie, do którego dobrała zabawne hasztagi. Fani córki byłego prezydenta RP nie tylko zachwycali się jej urodą, ale również chwalili za dowcip. Z komentarzy wynika, że Ola także inspiruje swoich obserwatorów.

  Suchar Codzienny to kultowy profil w mediach społecznościowych, który podbija serca młodszych i starszych internautów. Jego współtwórcami są: Rafał Myśliński i Kamil Natil. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak powstają ich suchary, zgadzają się z tymi, którzy twierdzą, że suchary to głupie i nieśmieszne żarty, czy tego typu dowcipy naprawdę ich śmieszą, skąd pomysł, żeby książkę, którą właśnie wydali, sprzedawać tylko w internecie.

  Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN było smacznie i wesoło. Swoje popisowe dania przygotowali komicy: Wojtek Fiedorczuk, Maciej Adamczyk i Karol Kopiec. Lepiej radzą sobie na scenie, czy w kuchni? Zobaczcie.

  Czym jest suchar i za co Polacy kochają suchary? Jakie są najbardziej żenujące suchary? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Rafała "Fafa" Myślińskigo i Kamila "Myku" Natila z Suchara Codziennego, czyli "codziennej dawki dowcipów powodujących suchość w ustach". Czy to prawda, że Andrzej Sołtysik zna się na sucharach i bardzo je lubi? :-)

  Zasada jest prosta: zaszokować, zniesmaczyć, ale przede wszystkim rozśmieszyć. W stand-upie żarty sypią się z prędkością karabinu maszynowego. Trudnią się nim gwiazdy, a mistrzowie rodem ze Stanów Zjednoczonych dzięki niemu zyskują sławę. O tym, by stanąć w oko w oko z publiką zamarzył osiemnastoletni Tomek Kołecki. Zobaczcie, jak mu idzie na scenie.

  Abelard Giza, popularny satyryk u nas na poważnie. Jego żarty dotyczą spraw moralnych i politycznych. Jakich tematów nigdy nie poruszy w swoich skeczach? Jak reaguje na krytykę? I co go śmieszy prywatnie? Z komikiem rozmawiała Dorota Wellman.

  Co grozi osobie, która "dla żartu" poinformuje obsługę samolotu, że ma bombę? Przekonał się o tym turysta podróżujący do Egiptu, który postanowił zakpić sobie se stewarda, a teraz przebywa w areszcie domowym w Bułgarii i zostanie obciążony kosztami przymusowego lądowania. Ile tego typu fałszywych zgłoszeń odbierają służby w Polsce, dlaczego ludzie wysyłają fałszywe informacje i jakie konsekwencje czekają takich żartownisiów? W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z adwokatem Zbigniewem Frączykiem.

  Patryk Bryliński i Maciej Kaczyński kilka lat temu poznali się w agencji reklamowej. Po jakimś czasie zdecydowali się na współpracę. Jej owocem jest strona internetowa, na której umieszczają facecje, czyli krótkie opowiadania zakończone dowcipną puentą. Dzień Dobry TVN powiedzieli, czym charakteryzują się ich facecje i gdzie szukają inspiracji.

  "Cichy Wuj" czyli Jonasz Witasik to internetowy król sucharów - żartów tak nieśmiesznych, że aż śmiesznych. Filmy i animacje, które publikuje w sieci obejrzało już kilkanaście milionów widzów. Jak wpadł na pomysł kolekcjonowania sucharów i tworzenia animacji na ich podstawie? Jaki jest jego ulubiony żart? Bawią Was "suchary"?

  Czy Filip Chajzer i jego ojciec mają podobne poczucie humoru? Co śmieszy Filipa, a co jego ojca Zygmunta? Czy Filip Chajzer, jako dziecko, był żartownisiem? Filipa i Zygmunta Chajzera przepytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska? Jak myślicie, co śmieszy Dorotę Wellman? A Was, co śmieszy?

  Bywa, że relacje z teściowymi są, mówiąc oględnie, dość skomplikowane i stanowią przedmiot niejednego dowcipu, które z lubością opowiadają zięciowie i synowe. Czy aktorka Olga Borys ma dobry kontakt z teściową? Jakim typem teściowej jest uczestniczka programu "Kto poślubi mojego syna" Beata Kornacka? Jak teściowe detektywa Krzysztofa Rutkowskiego znosiły nieprzychylne opinie na jego temat? Psycholog Magda Chorzewska poradziła, co zrobić, aby nie skonfliktować się z teściową. Wszystkich Państwa gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Już niebawem do księgarń trafi "Vietato fumare", czyli drugi, po "Blogu osławionym między niewiastami", tom z wyborem najlepszych tekstów Artura Andrusa. W studiu Dzień Dobry TVN Artur Andrus opowiedział o bocianim podbrzuszu o tym, co go śmieszy oraz o nauce języka angielskiego i o funkcji poczucia humoru.

  Anja Rubik skrytykowala wygląd polskich mężczyzn i powiedziała, że "dorosły mężczyzna, który nie jest żołnierzem, nie powinien nosić bardzo krótko ostrzyżonych włosów". Dlaczego? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy lekko stronniczych: Karola Paciorka i Włodka Markowicza. Który z nich przywiązuje wagę do swojego wyglądu?

  Cz Polacy mają poczucie humoru? Czy potrafimy się śmiać ze swoich wad? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Gessler i Karolem Strasburgerem. Czy nasi goście obrażają się, gdy inni się z nich naśmiewają? Co Magda Gessler myśli o memach na swój temat? O komentarz poprosiliśmy też socjologa Jacka Wasilewskiego.