Grupa MoCarta wraca z nowym programem. Co zaprezentują?

Grupa MoCarta wraca z nowym programem
Źródło: Dzień Dobry TVN
Grupa Mocarta wraca do gry
Grupa Mocarta wraca do gry
Kabaret od kuchni
Kabaret od kuchni
Oczko kabaretu Hrabi
Oczko kabaretu Hrabi
Kobiety w kabarecie
Kobiety w kabarecie
Kabaret Neo-Nówka jakiego nie znacie
Kabaret Neo-Nówka jakiego nie znacie
Improwizacja Klubu Komediowego – nie ma nic gorszego niż świąteczne kolejki
Improwizacja Klubu Komediowego – nie ma nic gorszego niż świąteczne kolejki
Grupy MoCarta nie trzeba przedstawiać ani meloman, ani miłośnikom kabaretu. Zespół wraca do gry z nowym programem. Tym razem muzycy wzięli na warsztat muzykę filmową. Skąd taki pomysł? O tym z artystami porozmawiała Kinga Burzyńska.

Grupa MoCarta wraca z nowym programem

Po 29 latach grania Grupa MoCarta postanowiła zmierzyć się z muzyką filmową. Ich nowy program otrzymał tytuł "Ale kino". Podczas występów muzycy zagrają najbardziej znane, klasyczne numery filmowe. - Obserwujemy rynek. W dzisiejszych czasach publiczność kupuje bilety na koncerty 12 tenorów, na stand-up i na koncerty muzyki filmowej, a my mamy kredyty - żartował Filip Jaślar.

- Prawda jest taka, że muzyka filmowa pełni w dzisiejszych czasach rolę muzyki klasycznej, to czym kiedyś była muzyka klasyczna, dziś to jest muzyka filmowa. Komponowana w tej chwili przez zdolnych, utalentowanych, fenomenalnych kompozytorów. Niedawno pożegnaliśmy pana Jana A. P. Kaczmarka zdobywcę Oscara. Mamy w każdym razie przekrój największych przebojów muzyki filmowej - dodał.

Nowy program Grupy MoCarta. Co będzie można usłyszeć?

Muzycy przygotowali dla Kingi Burzyńskiej muzyczny quiz. Pierwszy zagrany przez nich fragment rozpoznała od razu. Pochodził on z filmu "Różowa pantera". Czy rozpoznała dwa kolejne? Dowiecie się tego z powyższego nagrania.

Podczas występów grupa zagra również utwory z filmu "Forest Gump". Muzyk zdradził, że ma marzenie związane z odtwórcą głównej roli. - Marzę o tym, żeby kiedyś na Hollywood Boulevard ktoś podszedł do Toma Hanksa i powiedział: "Stary, ale ty jesteś do takiego skrzypka z Polski podobny" - wyznał artysta.

Gdzie będzie można usłyszeć grupę Mocarta w najbliższym czasie? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości