Newsy

Śpiewamy piosenki o miłości niemal jak w oryginale. Jaki utwór jest aktualnie najpopularniejszy?

Newsy

Aktualizacja:

Walentynki kojarzą się nam nie tylko z czasem wspólnie spędzonym z ukochaną czy ukochanym i miłosnymi wyznaniami, lecz także z piosenkami opowiadającymi o głębokim uczuciu. Jakie są najpopularniejsze miłosne hity w historii? Kto je napisał? I jak je zaśpiewać niemal jak w oryginale? O tym przekonaliśmy się na muzycznej scenie Dzień Dobry TVN.

Marcin Łazarski to wokalista, nauczyciel śpiewu i twórca kanału "Śpiewaj świadomie", który w walentynkowy poranek specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN zreinterpretował największe miłosne hity . To na naszej muzycznej scenie wykonał takie walentynkowe klasyki jak "I Just Call to Say I Love You" Steviego Wondera, "When a Man Loves a Woman" Michaela Boltona czy "My Heart Will Go on" Celine Dion z kultowego i niezwykle wzruszającego filmu "Titanic" Jamesa Camerona.

Największe miłosne hity

W Internecie najpopularniejszą piosenką o miłości jest aktualnie utwór Johna Legenda "All of Me". Ale w Dzień Dobry TVN nie mogło zabraknąć polskich miłosnych klasyków. Gosia Ohme i Filip Chjazer namówili Marcina na zagranie i zaśpiewanie największego hitu miłosnego Zbigniewa Wodeckiego "Z tobą chcę oglądać świat" . Co ciekawe, nasz muzyczny gość każdy z tych utworów wykonał wykorzystując inną technikę śpiewu danego artysty, o której nam przy okazji opowiedział. Dzięki temu mogliśmy mieć wrażenie, że w studiu z okazji walentynek zagościły największe polskie i światowe gwiazdy muzyki.

Piosenki dla zakochanych

Najbardziej wzruszającym momentem całego walentynkowego spotkania był jednak jego finał, kiedy nasi prowadzący poprosili Marcina Łazarskiego o zagranie jego ulubionej polskiej piosenki o miłości. Artysta zaproponował, że zagra swój autorski utwór "Tylko bądź", który napisał specjalnie dla Martyny, swojej żony. Tym wykonaniem wzruszyli się nie tylko Gosia i Filip, lecz także Marta Kuligowska.

- Odebrało mi głos, bo się lekko spiąłem przed tym wykonaniem. Przed tamtymi spinałem się mniej – przyznał szczerze nasz muzyczny gość.

- Martyna, jesteś prawdziwą szczęściarą – podsumowała to wykonanie Małgorzata Ohme.

Chcecie zobaczyć, jak wyglądały to wykonania na żywo? Obejrzyjcie nasz materiał wideo z walentynkowego poranka w Dzień Dobry TVN.

Jakub Kamiński/East News

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Magda Gessler nie spędzi walentynek z ukochanym. Jakie ma plany?

Paweł Małaszyński na zdjęciu z żoną sprzed lat. Aktor zacytował wyjątkowy wiersz o miłości

Słodkości dla zakochanych: muffiny kawowe, daktylowe trufle i eklerki z kremem z białej czekolady

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Oscar Dąbkowski

Pozostałe wiadomości