Newsy

Wybraliście najlepsze memy dekady. Na liście Lech Wałęsa, Pieseł i Grumpy Cat, ale pierwsze miejsce jest tylko jedno!

Newsy

Nasi widzowie głosowali na najlepsze memy dekady. Jakie uznali za kultowe? Przy okazji przedstawienia wyników, historyczka Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, autorka bloga "Zwierz popkulturalny" omawiała po kolei bohaterów żartobliwych ilustracji. Zobacz, kto znalazł się na szczycie listy!

Najlepsze memy dekady wg widzów Dzień Dobry TVN

10. Overly Attached Girlfriend

Miejsce 10. zajęło zdjęcie z kadru filmiku na YouTube.

- To odpowiedź na organizowany przez Justina Biebera konkurs, by do jego piosenki "Boyfriend" napisać własną "Girlfriend". Sama piosenka Lainy Morris była parodią piosenki Biebera. Dziewczyna z tej piosenki miała przerażający wyraz twarzy i opowiadała o rzeczach, które zrobi jako dziewczyna. Brzmiały one niepokojąco. Stała się ona symbolem za bardzo przywiązanych dziewczyn, które są na granicy stalkingu – wyjaśniła historyczka.

Dzień Dobry TVN

9. Rozkojarzony Chłopak – Distracted Boyfriend

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk przypomniała, że to jest mem, który powstał w 2017 roku.

– Pojawił się po raz pierwszy na facebookowej grupie fanów tureckiego progresywnego rocka. Stąd go mamy, a tak naprawdę to jest zdjęcie stockowe, które zrobił hiszpański fotograf, by pokazać zdradę w zabawny sposób – oznajmiła.

Dzień Dobry TVN

8. Spanish Laughing Guy

Miejsce 8 należy do komika i aktora Juana Joya Borja.

- Mem to kadr z satyrycznego programu, kiedy aktor opowiadał anegdotę o tym jak w młodości pracował w restauracji i wyrzucał patelnie przez okno do oceanu, jak nie mógł ich domyć – tłumaczyła Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

- Po kilku latach od wyemitowania tego programu, zaczęły pojawiać się w sieci te same filmiki, tylko z podpisami zupełnie niepasującymi do treści. Zwykle ten pan śmieje się z fanów gier komputerowych lub sprzętu, którym się wydawało, że dostaną wszystko to, co obiecywali im producenci – dodała.

Dzień Dobry TVN

7. Pieseł

Chyba nie ma internauty, który by choć raz nie zetknął się z piesełem. Co ciekawe mało osób jednak wie, że pieseł to dwie suczki!

- Jedna należy do nauczycielki, a druga do fotografa – oznajmiła historyczka. - Mem ma wiele odmian, ale składa się głównie ze zdjęcia psa i tekstów napisanych uproszczonym językiem w "comic sans". Znaczenie mema może być zarówno dowcipne, ciepłe, jak i ironiczne – tłumaczyła.

Dzień Dobry TVN

6. Lech Wałęsa

W Internecie królują memy z polskimi politykami, ale naszym widzom przypadł do gustu szczególnie jeden - z Lechem Wałęsą.

Historyczka podkreśliła, że zanim powstały memy z Lechem Wałęsą, wiele osób cytowało słowa polityka, np. "Trzecia noga", "Jestem za, a nawet przeciw". Natomiast mem "I wtedy ja mu mówię" powstał, gdy Lech Wałęsa pochwalił się, że to on zainspirował Donalda Trumpa do udziału w wyborach.

Dzień Dobry TVN

5. Drake

Co ciekawe nie wszyscy kojarzą twórczość rapera, ale memy z nim - już zdecydowanie tak. Źródłem do nich są kadry z teledysku "Hotline Bling", w którym Drake bardzo dynamicznie tańczył.

– Forma memu jest bardzo prosta, co nam się nie podoba i co budzi naszą radość – oświadczyła autorka bloga "Zwierz popkulturalny".

Dzień Dobry TVN

4. Grumpy Cat

To kot, który cierpli na karłowatość, stąd niezadowolona mina.

– Właściciele szybko zorientowali się, że ich kotka jest wyjątkowa i zaczęli korzystać ze sprzedawania jej wizerunku. Pojawiła się w animacjach, filmach, książeczkach i oczywiście memach. Tuż przed śmiercią kotki, zaczęli zarabiać około miliona dolarów. I to jest przykład, że na memie można zarobić – zaznaczyła.

Dzień Dobry TVN

3. Chłopiec na plaży z pięścią (Success Kid)

To synek fotografki, który w piąstce trzyma piach. Dlatego ten mem najpierw funkcjonował jako "nie cierpię zamków z piasku". Dopiero później został przekuty w symbol sukcesu. Przy okazji historyczka opowiedziała anegdotkę związaną z wizerunkiem chłopca.

– Kilka lat później mąż fotografki potrzebował transplantacji nerki. Trzeba było zebrać pieniądze na leczenie. I udało się w ciągu jednego dnia, dlatego że ludzie kojarzyli to zdjęcie chłopca – zdradziła.

Dzień Dobry TVN

Dzień Dobry TVN

2. Informatycy przy stole

Popularne zdjęcie "imprezy informatyków" zostało zrobione w 1997 r. podczas Olimpiady Matematycznej w Zwardoniu.

– Obecnie każdy z tych mężczyzn zarabia takie pieniądze, za które chcielibyśmy się pokroić. Jeden z nich pracuje np. w Google. To są ludzie, którzy odnieśli niesamowity sukces w życiu. To jest trochę taka zemsta nerdów po latach – zaśmiała się historyczka.

Dzień Dobry TVN

1. Typowy Polak – nosacz sundajski

Natomiast pierwsze miejsce należy do "Typowego Polaka". Nasi widzowie mogą więc pochwalić się poczuciem humoru i dystansu do siebie.

- Uważam, że nie ma nic lepszego niż śmianie się z własnych wad i różnych naszych problemów. Umówmy się, my lubimy cwaniaczyć i zaglądać sąsiadowi do ogródka. Myślę, że te memy łapią wady narodowe, z których sami świetnie zdajemy sobie sprawę – podsumowała Katarzyna Czajka-Kominiarczuk.

Dzień Dobry TVN

Zobacz wszystkie memy w materiale wideo z Dzień Dobry TVN:

Zobacz też:

Morskie Oko wysycha. "Co roku osypują się całe tony piachu"

Towarzystwo Cyklistów i Motocyklistów miało się bezpowrotnie zamknąć. "Groziła za to kara śmierci"

Lekarze wykonali jednocześnie operację serca i cesarskie cięcie. "Tego się nie da przećwiczyć"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości