Newsy

"Milionerzy", pytanie za 40 tys. złotych. Czym jest Syndet?

Newsy

Autor:
Sylwia
Wołoch
Źródło:
TVN
TVN"Milionerzy"

W kolejnym odcinku "Milionerów" grę rozpoczęła Monika Nowak, studentka z Kłodzka. Pytanie, które sprawiło jej największą trudność brzmiało: "Syndet to?". Czy odpowiedziała na nie poprawnie?

"Milionerzy". Jaka jest poprawna forma?

Monika Nowak najszybciej uszeregowała swoje odpowiedzi w odpowiednej kolejności, co dało jej szansę udziału w grze o milion. Kobieta studiuje medycynę we Wrocławiu. W przyszłości chciałaby zajmować się laryngologią lub okulistyką. Kobiecie towarzyszyła siostra z chłopakiem. Pytanie, na którym straciła koło ratunkowe "telefon do przyjaciela" brzmiało: "Znajdź poprawną formę". Odpowiedzi, jakie usłyszała uczestniczka to:

A przywiązywać do czegoś uwagę;

B omylić się;

C ahy i ohy;

D opaczność boża.

Monika Nowak nie była pewna odpowiedzi. Zastanawiała się szczególnie między opcją "omylić się" i "opaczność boża". Wybrała więc telefon do swojego chłopaka, Karola. Przeczytała mu jednak tylko odpowiedź B i D, z których postanowił wybrać odpowiedź B. Uczestniczka posłuchała jego sugestii i zaznaczyła "omylić się", co było prawidłową odpowiedzią.

Zobacz wideo: Pan Jacek - najnowszy polski milioner

Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Dzień Dobry TVN

Pytanie za 40 tys. złotych w programie "Milionerzy"

Pytanie, które warte było 40 tys. złotych brzmiało: "Syndet to?" Odpowiedzi do pytania brzmiały:

A mydło bez mydła;

B benzyna bez benzyny;

C dom bez domu;

D jedzenie bez jedzenia.

Monika Nowak usłyszała słowo "syndet" po raz pierwszy. Kobieta rozważała odpowiedź "benzyna bez benzyny" lub "mydło bez mydła". Na tym pytaniu Monika Nowak podziękowała za grę, odchodząc z programu z kwotą 20 tys. złotych. Poprawną odpowiedzią okazała się odpowiedź A, "mydło bez mydła".

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości