Styl życia

Adamantyn to? Pytanie z "Milionerów" jest warte 125 000 złotych

Styl życia

Autor:
Sylwia
Wołoch
Uczestniczka Milionerów Agnieszka Mrowiec-Smaga

Agnieszka Mrowiec-Smaga, nauczycielka angielskiego, rozpoczęła kolejny odcinek "Milionerów" z kwotą gwarantowaną 40 tys. złotych. Na jej drodze pojawiło się jednak pytanie o tajemniczy adamantyn. Czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie?

Adamantyn - co to takiego?

Agnieszka Mrowiec-Smaga jest nauczycielką angielskiego w Częstochowskim liceum. W poprzednim odcinku najszybciej poprawnie ułożyła w odpowiedniej kolejności słowa z "Pana Tadeusza" Mickiewicza, kwalifikując się do rozpoczęcia gry o milion.

479 odcinek milionerów zakończyła z 40 tys. złotych na koncie oraz dwoma niewykorzystanymi kołami ratunkowymi – 50:50 oraz telefonem do przyjaciela. Usłyszała już 7 pytań, jednak czas na rozwiązanie kolejnych zagadek się skończył. Następny, 480, odcinek rozpoczęła od walki o 75 tys. złotych. Wykorzystując jedno koło ratunkowe, poprawnie wskazała, co jest innowacyjnym urządzeniem napędowym wykorzystywanym w przestrzeni kosmicznej.

Co to jest adamantyn? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów"

Pytanie o 125 tys. złotych w 480 odcinku milionerów brzmiało: Adamantyn kilka wieków temu to? Uczestniczka otrzymała cztery proponowane odpowiedzi na pytanie:

A.     pościelowa tkanina

B.     lekarstwo na wszystko

C.      diament

D.     jabłko Adama

Uczestniczka przyznała, że nie zna odpowiedzi na to pytanie. Zdecydowała się więc na ostatnie koło ratunkowe – telefon do przyjaciela. Tomasz Lipie, czyli szwagier Agnieszki niestety także nie znał odpowiedzi na pytanie, jednak wydawało mu się, że będzie to odpowiedź B, czyli lekarstwo na wszystko. Niepewna uczestniczka programu była bardziej skłonna do udzielenia odpowiedzi A – pościelowa tkanina, dlatego zdecydowała się na opuszczenie programu z kwotą 75 tysięcy złotych.

- W "Księdzie Zachariasza" czytamy: "Serce swe zatwardzili jako adamantyn", czyli właśnie diament – zacytował prowadzący, Hubert Urbański.

Poprawną odpowiedzią była więc odpowiedź C – diament.

Zobacz video: Jacek Iwaszko – najnowszy polski milioner

Zobacz także:

Autor:Sylwia Wołoch

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości