Newsy

"Milionerzy". Muzykolog z Warszawy sięgnął po nagrodę główną!

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TVN
TVN/x-newsHubert Urbański

Jacek Iwaszko z Warszawy nie tracił czasu i w 469. odcinku "Milionerów" doszedł do kwoty 75 tysięcy złotych. Przed nim były tylko cztery pytania do miliona. Zobacz, jak sobie z nimi poradził.

"Milionerzy". Kto nie gra w kości?

Jacek Iwaszko mieszka w Warszawie. Jest muzykologiem i pracuje w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina. Oprócz tego śpiewa w chórze oraz w zespole wokalnym specjalizującym się w muzyce z XVI wieku. W studio towarzyszy mu tata, Jan.

Uczestnik bez większych problemów odpowiadał na pytania. Pierwsze z nich dotyczyło "Lokomotywy" Juliana Tuwima, kolejne - związane było z komputerami.  I tak krok po kroku doszedł do pytania za 75 tysięcy złotych, które brzmiało następująco:

W myśl słynnego powiedzenia Alberta Einsteina nie gra w kości: 

A: Juliusz Cezar,

B: Newton,

C: Bóg,

D: on sam.

- Wiem i powiem, że Albert Einstein powiedział, że Bóg nie gra w kości. Chodziło o kwestie związane z kwantową naturą cząsteczek. Poproszę w związku z tym o zaznaczenie odpowiedzi C, ostatecznie - odparł bez wahania Jacek Iwaszko.

- C: Bóg. To poprawna odpowiedź. Świetnie. Dodam to, bo o tym wspomniałeś, a ja raz jeszcze powiem. Einstein uważał, że prawa rządzące najmniejszymi elementarnymi cząstkami powinny być przyczynowe, a nie losowe - podsumował Hubert Urbański.

Niestety czas programu się skończył. Uczestnik do tej pory nie skorzystał z koła ratunkowego.

W kolejnym odcinku usłyszał pytanie za 125 tys. złotych. Odpowiedział dobrze i zostały mu trzy pytania do miliona: o zapach piżma, tytułowego bohatera opery Rossiniego oraz jednostkę miary reaktywności reaktora jądrowego. Udzielił prawidłowych odpowiedzi i zaczęła się gra o milion złotych!

Milionerzy - pytanie za milion

Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

  • A. 1 stycznia 1000 r.
  • B. 1 stycznia 1001 r.
  • C. 1 stycznia 2000 r.
  • D. 1 stycznia 2001 r.

"Milionerzy". Jacek Iwaszko z Warszawy wygrał milion złotych!

"Milionerzy" - gdzie oglądać?

Oglądaj "Milionerów" codziennie od poniedziałku do czwartku o 20.55 na antenie TVN. Premierowe odcinki dostępne są również na Playerze.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Milionerzy

Milionerzy | Nowe odcinki | Zwiastun
Milionerzy | Nowe odcinki | Zwiastun
TVN

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN/x-news

Pozostałe wiadomości