Kim był Jan Marcin Szancer? W "Milionerach" padło pytanie za pół miliona złotych

Milionerzy
TVN
Co miał wspólnego Jan Marcin Szancer z Krasickim, Mickiewiczem i Sienkiewiczem? Pytanie za pół miliona złotych padło w dzisiejszym odcinku "Milionerów". Jak poradził sobie z nim uczestnik?

Jan Marcin Szancer - kim był?

Piotr Rutkowski, programista z Gdańska kontynuował grę o milion złotych. Poniedziałkowy program rozpoczął z 75 000 złotych na koncie, bez kół ratunkowych, które wykorzystał w poprzednim odcinku. Pytanie za 125 tysięcy brzmiało: XIX-wieczny Cutty Sark jest jedynym zachowanym do dziś spośród tak zwanych kliprów: herbacianych, jedwabnych, porcelanowych, bambusowych. Piotr nie miał problemu z odpowiedzią na to pytanie: - Cutty Sark to klipr herbaciany. Z podobną łatwością wskazał, że to Elbrus jest wulkanem. Trudności sprawiło mu dopiero pytanie za pół miliona.

Co miał wspólnego Jan Marcin Szancer z Krasickim, Mickiewiczem i Sienkiewiczem?

A: był ich ulubieńcem

B: to ich wydawca

C: to ilustrator ich dzieł

D: nic

Piotr dość długo analizował treść i możliwe odpowiedzi, w końcu jednak zdecydował się zakończyć grę na tym etapie, wygrywając 250 000 złotych. Przyznał jednak, że gdyby ją kontynuował, to skłaniałby się do opcji D. Taki wybór okazałby się jednak błędny, ponieważ Jan Marcin Szancer był ilustratorem dzieł Krasickiego, Mickiewicza i Sienkiewicza.

"Milionerzy"- pytanie o obiekty Układu Słonecznego

Po rezygnacji Piotra przed możliwością gry o milion stanęło sześciu uczestników. Zanim jednak mieli możliwość zmierzyć się z Hubertem Urbańskim musieli odpowiedzieć na pytanie eliminacyjne: Ułóż obiekty Układu Słonecznego w kolejności: najmniejsza z planet, gazowy olbrzym, najbliżej Ziemi, ma tylko dwa księżyce: A: Księżyc, B: Neptun, C: Merkury, D: Mars. Poprawna kolejność to: Merkury, Neptun, Księżyc, Mars. Na rozwiązanie zadania Rafał Skrzypiec potrzebował niecałe 5 sekund i to on stał się kolejnym uczestnikiem, który zawalczy o milion złotych.

Zobacz wideo: Milionerzy | Nowy odcinek | Zwiastun

Zobacz więcej:

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości