"Milionerzy". Czym jest koromysło?

Hubert Urbański
Milionerzy TVN
Źródło: Cezary Piwowarski/TVN
W 465. odcinku programu "Milionerzy" z niekiedy kłopotliwymi pytaniami w drodze po główną wygraną zmierzyli się Anna Dorabialska i Konrad Jurgiewicz. Ich wiedza musiała obejmować różne dziedziny. Które pytania sprawiły im trudność? Sprawdźcie.

Czym są walczak i stojak kotła?

Na początku odcinka swoją grę kontynuowała prawniczka z Warszawy, Anna Dorabialska. Poprzednim razem wykorzystała już dwa koła ratunkowe i osiągnęła sumę gwarantowaną 40 tys. złotych. Tym razem swoje zmagania rozpoczęła od pytania za 75 tys. złotych.

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek "Milionerów" z gwiazdami
Źródło: Dzień Dobry TVN
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących

Zastanawiała się, jakie miasto nazwą upamiętnia woda, której recepturę opracował Włoch Farina na początku XVIII wieku. Kobieta domyśliła się, że może chodzić o wodę kolońską i miejscowość niemiecką. Tym samym wybrała prawidłową odpowiedź i usłyszała pytanie za 125 tys. złotych, czyli: "Walczak i stojak to zasadnicze elementy jakiego kotła?".

  • A. gazowego
  • B. parowozu
  • C. perkusisty
  • D. lodowcowego

Prawniczka miała duże wątpliwości, co do tego, którą odpowiedź zaznaczyć, przez co wykorzystała ostatnie koło ratunkowe, czyli telefon do przyjaciela. Niestety nie miał on takiej wiedzy, by móc jej pomóc. Anna postanowiła wówczas zaryzykować i wybrała odpowiedź "C". Okazało się to fatalnym posunięciem, ponieważ prawidłową odpowiedzią był "B - parowóz". Wygrała 40 tys. zł.

Koromysło to zakładane nosidło na co?

Kolejny do gry wszedł fizjoterapeuta z Wrocławia, Konrad Jurgiewicz. Przy pierwszym pytaniu wiedział, że bajka ma morał, a czubajka kapelusz i trzon. Domyślił się bowiem, że chodziło o grzyba o nazwie "czubajka kania". Potem przyszedł czas na zagadnienie kulinarne. Mężczyzna poprawnie zaznaczył, że gdy ktoś ma ochotę na majonez własnej roboty, do jego produkcji użyje oliwy. By zdobyć 2 tysiące złotych, zastanawiał się natomiast, z którym działaniem łączy się znane powiedzenie o skórze na niedźwiedziu. Odpowiedział prawidłowo, że "z dzieleniem". Następnie usłyszał: "Koromysło, to zakładane na ramiona nosidło"...

  • A. na sidła
  • B. dla niemowlaka
  • C. na wiadro wody
  • D. na dwa wiadra

Gracz zastanawiał się między odpowiedzią "B", a "D". Wiedział, że są nosidła, które umożliwiają dźwiganie dwóch wiader, nie pamiętał jednak ich nazwy. Odrzucił z kolei opcję "dla niemowlaka", ponieważ stwierdził, że w tym kontekście zapamiętałby to pojęcie. Jego wybór okazał się prawidłowy. Wygrał 5 tys. złotych i przeszedł do dalszej gry.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości