Newsy

"Milionerzy". Czego władcami byli Cheops, Chefren i Mykerinos?

Newsy

Autor:
Sabina
Zięba
Hubert Urbański

W 441. odcinku "Milionerów" swoją grę kontynuował inżynier i elektronik, Andrzej Kałowy. Następnie jego miejsce zajął Krzysztof Pawłosik. Z jakimi wygranymi wyszli ze studia? Niektóre z ich pytań były naprawdę problematyczne.

Czym jest fil a fil?

W poprzednim odcinku Andrzej Kałowy osiągnął pulę 5000 zł. Wykorzystał wówczas jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. W 441. odcinku od razu usłyszał pytanie za 10 tys. zł. Nie wiedział, że Wielki Obłok Magellana jest galaktyką satelitarną, dlatego zdecydował się na zamianę zadania. Wtedy musiał odpowiedzieć na pytanie, czym w 1995 roku wsławił się podróżnik Marek Kamiński. Po wykorzystaniu trzeciego koła ratunkowego (czyli odrzuceniu dwóch niepoprawnych odpowiedzi), Andrzej Kałowy poprawnie zaznaczył, że Marek Kamiński jako pierwszy na świecie w jednym roku zdobył oba bieguny Ziemi. Gracz wiedział również, że to Indonezja - oprócz Monako - ma flagę, która wygląda, jak odwrócona do góry nogami flaga Polski. Gwarantowaną wygraną 40 tys. złotych zapewnił mu słynny Chrystus Zbawiciel ze wzgórza Corcovado. Andrzej Kałowy odpowiedział, że ta postać stoi z rozpostartymi ramionami. Kolejne pytanie sprawiło mu jednak trudność.

Fil a fil to:

A. bardzo bliska przyjaźń B. ciasto jak płatek C. wełniana tkanina D. naprzeciwko

Andrzej Kałowy zaznaczył odpowiedź A, która okazała się nieprawidłowa. Fil a fil to bowiem tkanina, która jest idealna do szycia garniturów. Jego miejsce na fotelu w studiu zajął Krzysztof Pawłosik.

Kim byli Cheops, Chefren i Mykerinos?

Absolwent Warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej rozpoczął dynamicznie grę o milion. Wiedział, że określenie "ni z gruchy, ni z pietruchy" oznacza niespodziewaną rzecz. Następnie musiał skupić się na starożytnych władcach.

Cheops, Chefren i Mykerinos - wszyscy trzej zapisali się w historii jako władcy:

A. Rzymu B. Bizancjum C. Egiptu D. Persji

Krzysztof Pawłosik wybrał odpowiedź C, która okazała się poprawna. Uczestnik gry wiedział również, że tradycyjnie na św. Marcina podawana jest pieczona gęsina, że Zielony Goblin i Doktor Octopus mają na pieńku za Spider-Manem oraz to, że słynny koncert Jankiela mieści się w "Panu Tadeuszu". Nie wiedział za to, czym jest torpedo, dlatego wykorzystał pierwsze koło ratunkowe. Poprosił o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi. Po tym zaznaczył, że to ekspresowy pociąg. Nie była to poprawna odpowiedź. Torpedo to bowiem najpopularniejszy typ nadwozia samochodu w latach 1910-1930.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości