"Milionerzy". W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?

Autor:
Sabina
Zięba

W 450. odcinku programu "Milionerzy" walkę o milion stoczyli fizyk z Wrocławia, a także prawniczka z Warszawy. Ich gra była niezwykle emocjonująca. Z jakimi wygranymi wyszli ze studia?

Związek chemiczny zastępujący proszek do pieczenia

Na początku odcinka swoją grę kontynuował Rafał Skrzypiec, fizyk z Wrocławia. Choć był na etapie zadania za 5 tys. złotych, wykorzystał już dwa koła ratunkowe. Gdy na nowo rozpoczął grę, musiał odpowiedzieć, gdzie uczelnia UMCS ma swoją siedzibę. Bez zawahania zaznaczył, że w Lublinie. Następnie usłyszał pytanie: "Który z tych związków chemicznych dodany do ciasta spełni rolę proszku do pieczenia?". Jego zdaniem poprawna była odpowiedź D. Niestety się pomylił, ponieważ powinien zaznaczyć C.

A. wodorowęglan wapnia B. eter C. wodorowęglan sodu D. boraks

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?

Następnie swoją grę rozpoczęła Paulina Grądzik z Warszawy, która z wykształcenia jest prawniczką i równocześnie robi studia podyplomowe na SGH na kierunku akademia energetyki. W pierwszym pytaniu słusznie odpowiedziała, że lamperia zdobi ścianę. Następnie zastanawiała się "W którym z państw największy procent mieszkańców deklaruje się jako ateiści?".

A. we Włoszech B. w Czechach C. w Watykanie D. w Polsce

Tu poprawną odpowiedzią było B - w Czechach.

W wierszu "Tydzień" Jana Brzechwy: "Poniedziałek już od wtorku..."

Paulina Grądzik doszła do zadania za 2000 złotych i nie wiedziała z eksportu jakiego mięsa słynie Argentyna, dlatego też zamiast odpowiedzieć, że z wołowego, zdecydowała się na zamianę pytania. Później odpowiedziała, że spodnie wąskie u góry z mocno rozszerzonymi od kolan nogawkami to dzwony. Następnie zastanawiała się, co robi poniedziałek w wierszu Brzechwy pt. "Tydzień".

A. kontempluje wzrost szczypiorku B. myśli o tym, co w gąsiorku C. kręci się przy podwieczorku D. poszukuje kota w worku

Zaznaczyła odpowiedź A, która okazała się nieprawidłowa i jej gra się zakończyła. Poprawna odpowiedź to D: poszukuje kota w worku.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości