Newsy

"Milionerzy". Czym jest basso continuo? Uczestniczka zaryzykowała

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
TVN
Hubert Urbański

Trzy pytania dzieliły Alicję Straczyńską-Błach od głównej wygranej w "Milionerach". Uczestniczka zaufała intuicji i nie wykorzystała koła ratunkowego, które jej pozostało. Ile pieniędzy zdobyła?

"Milionerzy" - pytanie za ćwierć miliona

447. odcinek "Milionerów" uświetniła swoją grą Alicja Straczyńska-Błach, która zasiadła naprzeciwko Huberta Urbańskiego, by zawalczyć o główną wygraną. Na swoim koncie miała 125 tysięcy złotych, więc najpierw musiała odpowiedzieć poprawnie na pytanie o ćwierć miliona, by przejść do kolejnego etapu teleturnieju.

- Wymagający kunsztu improwizacji basso continuo to także bas cyfrowany albo... - usłyszała z ust prowadzącego, po czym poznała sugerowane odpowiedzi:

  • A. bas baryton
  • B. bas programistów
  • C. admirałbas
  • D. generałbas

Milionerzy

Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów” Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Uczestniczka długo wahała się nad odpowiedzią. Miała do wykorzystania jeszcze jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela, pod którym czekał jej syn Maciej.

Na pewno nie bas programistów, nie admirałbas, nie generałbas... - analizowała na głos kobieta. - Myślę, że to jest bas baryton. Basso continuo kojarzy mi się z operą. Pewności nie mam. (...) To była moja pierwsza myśl, że basso continuo kojarzy mi się jednak ze śpiewem, nie z programistami. Generałbas - co to by miało być? Kusi mnie, żeby grać. Będzie bolało, jak stracę. Bas baryton ostatecznie - zadecydowała.

Hubert Urbańskie nie miał dla Alicji Straczyńskiej-Błach dobrych wiadomości. Poinformował ją, że poprawna odpowiedź to generałbas. Uczestniczka wygrała więc gwarantowane 40 tysięcy złotych, a tym samym straciła 80 tysięcy.

- Basso continuo to rodzaj akompaniamentu. Charakterystyczny jest dla niego sposób zapisu. Melodię basów zapisuje się tradycyjnie nutami, a akordy za pomocą cyfr i znaków chromatycznych - wyjaśnił prowadzący.

447. odcinek "Milionerów"

O milion złotych miała okazję powalczyć również Izabela Jarota-Wahed - mieszkanka Płocka, która studiowała hotelarstwo oraz zarządzanie i marketing. Zawodowo zajmuje się doradzaniem w kwestii najmu powierzchni biurowych. Uczestniczka zakończyła jednak grę z zerem na koncie.

Szansy na główną wygraną w 447. odcinku teleturnieju nie wykorzystała także Marlena Semczyszyn. Absolwentka dziennikarstwa zdobyła jedynie gwarantowany tysiąc złotych.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN/x-news

Pozostałe wiadomości