mBank gra z WOŚP. "U nas od dobrego miesiąca wszyscy żyją Orkiestrą"

Autor:
Maria
Czarniecka
31 Finał WOŚP - mBank
31 Finał WOŚP - mBankDzień Dobry TVN
wideo 2/5

mBank już od sześciu lat gra z WOŚP. I jak wszyscy wiemy, na styczniowy finał składa się masa przygotowań, która zaczyna się o wiele wcześniej. "U nas od dobrego miesiąca wszyscy żyją Orkiestrą" - powiedział Adam Pers - wiceprezes zarządu w mBank S.A.

Pomaganie z mBankiem

mBank z okazji 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotował edycję limitowaną kart ze znanym wszystkim czerwonym serduszkiem. Z 50 tys. sztuk, już 25 tys. trafiło do tych, którzy symbol WOŚP chcą mieć przy sobie nie tylko od święta, ale i przez cały rok. Jak można dołożyć swoją cegiełkę do charytatywnej akcji będąc klientem mBanku?

To bardzo proste - wystarczy kliknąć w serduszko, które pojawia się po włączeniu aplikacji mobilnej. Jedno kliknięcie, to jedna złotówka przekazana przez bank dla Orkiestry.

- To wielkie wydarzenie dla nas, dla 7 tys. ludzi - powiedział Adam Pers - wiceprezes zarządu w mBank S.A. - U nas od dobrego miesiąca wszyscy żyją Orkiestrą - dodał. Do godziny 9 w niedzielę 800 tys. klientów mBanku kliknęło w serduszko, co oznacza, że na konto WOŚP wpłynie 800 tys. zł. A to jeszcze nie koniec akcji.

31. Finał WOŚP

W tym roku Orkiestra zbiera środki na walkę z sepsą. Czym właściwie jest ta choroba? To zespół objawów wywołanych niekontrolowaną, gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie. Sepsa w ciągu kilku godzin może doprowadzić do niewydolności narządów, wstrząsu i śmierci. By chory miał szanse na przeżycie, najważniejsza jest pierwsza godzina od wystąpienia objawów. Właśnie wtedy należy wdrożyć odpowiednie leczenie.

By móc leczyć pacjenta, niezbędne jest prawidłowe rozpoznanie jego dolegliwości. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy planuje za zebrane pieniądze kupić nowoczesny sprzęt, dzięki któremu walka z sepsą będzie skuteczniejsza.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: screen/DDTVN

Pozostałe wiadomości