Od tragedii Titana minęły 4 miesiące. Właśnie dokonano odkrycia. "Domniemane ludzkie szczątki"

Wrak pod wodą
Wrak
Źródło: Zac Macaulay/Getty Images
Poszukiwaniami łodzi podwodnej, która zaginęła w głębinach oceanu żył w czerwcu niemal cały świat. Pięcioosobowa załoga Titana była w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Po kilku dniach działań pasażerowie łodzi niestety zginęli. Dziś Brytyjskie media donoszą, iż kolejne elementy pokładu wraz z, najprawdopodobniej, ludzkimi szczątkami zostały odnalezione w pobliżu Kanady.

Implozja łodzi podwodnej Titan

W połowie czerwca 2023 roku doszło do implozji łodzi podwodnej Titan. Przypomnijmy, że podwodny pojazd wraz z pięcioosobową załogą wyruszył na ekspedycję 18 czerwca w pobliże wraku Titanica na Oceanie Atlantyckim. Niestety krótko po rozpoczęciu akcji organizatorzy stracili łączność z załogą, co poskutkowało zaginięciem pokładu w oceanicznej otchłani. Na oczach niemal całego świata rozpoczęto akcję poszukiwawczą, która niestety zakończyła się fiaskiem. 22 czerwca potwierdzono, iż amerykańska straż przybrzeżna odnalazła elementy konstrukcji Titana, zaś pasażerowie łodzi podwodnej - nie przeżyli.

Ludzkie szczątki w pobliżu Titana

Po prawie 4 miesiącach od tragicznych wydarzeń związanych z Titanem amerykańska straż przybrzeżna poinformowała, iż udało jej się wydobyć "domniemane ludzkie szczątki" pochodzące ze wspomnianej łodzi. Eksperci mieli zakończyć transport wydobytych z oceanicznego dna części w tym - nienaruszoną tytanową pokrywę czołową 22-metrowego pojazdu. Ponadto straż podała, iż ludzkie szczątki znalezione w pobliżu wraku zostały przekazane do badań. Jak podaje DailyMail, fragmenty zmarłej załogi zostały znalezione na głębokości 3800 metrów.

Ofiarami nieudanej ekspedycji byli: dyrektor generalny OceanGate Stockton Rush, weteran francuskiej marynarki wojennej Paul-Henri Nargeolet, miliarder Hamish Harding, biznesmen Shahzada Dawood oraz jego 19-letni syn Suleman.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: www.dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Zac Macaulay/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości