Brytyjskie media donoszą, iż kolejne elementy pokładu wraz z ludzkimi szczątkami zostały odnalezione w pobliżu Kanady.
Grupa nurków zrzeszona w Baltictech trafiła na dnie Morza Bałtyckiego na wrak niemieckiego statku transportowego Gerrit Fritzen. Transportowiec został zatopiony w trakcie II wojny światowej i jest trzecim z pięciu poszukiwanych, które brały udział w ewakuacji niemieckiej ludności.
Zalew Szczeciński jest bogaty w podwodne skarby, które od lat rozpalają wyobraźnię ich łowców. Jednym z nich jest Aleksander Ostasz. Zajmuje się nurkowaniem, a jego pasją jest szukanie wraków.
Ewa Kośnik zaczynała dwa lata temu, a już należy do czołówki w tym sporcie.
Pojawiły się nowe tropy w sprawie Bursztynowej Komnaty, legendarnego skarbu zaginionego podczas II wojny światowej. Wpadli na nie polscy nurkowie eksplorujący wraki nieopodal Ustki. O szansach na to, że wkrótce drogocenny zabytek ujrzy światło dzienne, mówił w naszym programie Tomasz Stachura, fotograf i nurek wrakowy.
W maju tego roku wznowiono poszukiwania legendarnego okrętu ORP Orzeł, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął podczas II wojny światowej. Udało się go odnaleźć? Jakie są hipotezy związane z zaginięciem okrętu? W jaki sposób wyszukuje się wraki leżące na dnie mórz i oceanów? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: szefa ekspedycji Tomasza Stachurę, hydrografa Benedykta Haca oraz historyków: Huberta Jando i Grzegorza Świątka.
Właśnie zakończono bezskuteczne poszukiwania wraku samolotu Boeing 777, który zaginał w marcu 2014 r. Samolot malezyjskich linii lotniczych leciał z Kuala Lumpur do Pekinu. Na pokładzie było 239 osób. Dlaczego - mimo tak zaawansowanej techniki - nie można było go odnaleźć? Ile do tej pory wydano na poszukiwania? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza naukowego Piotra Stanisławskiego.