10 lat temu wrzuciła do morza list w butelce. Znalazł go rosyjski ekolog

List w butelce odnaleziony po 10 latach
Natalia Kunowska 10 lat temu była na wymianie studenckiej w Sankt Petersburgu. Wrzuciła wtedy do morza list w butelce. Butelkę kilka dni temu odnalazł rosyjski ekolog, który skontaktował się nadawczynią. Teraz o tej przesyłce piszą media w różnych krajach.

10 lat temu wysłała list w butelce

Natalia Kunowska wraz z przyjaciółką przebywały na wymianie studenckiej w Sankt Petersburgu. Pewnego dnia wybrały się nad morze, gdzie znalazły pustą butelkę. Wtedy wpadły na pomysł, żeby wysłać list.

- Pomyślałyśmy, że wyślemy list w butelce, tak, jak to widziałyśmy w różnych filmach i powieściach przygodowych i romantycznych. Znalazłyśmy jakąś kartkę w naszych notesach, napisałyśmy krótką notatkę, w której poprosiłyśmy o kontakt osobę, która ją odnajdzie - relacjonuje Natalia.

Żeby zachęcić do wyłowienia butelki, przyjaciółki dołączyły 10 rubli. Przez lata nikt się nie odzywał. Aż do niedawna. Kilka dni temu, Natalia dostała na jednym z komunikatorów wiadomość z pytaniem, czy poznaje butelkę ze zdjęcia.

- Na jednej z wysp, które znajdują się dookoła Petersburga, znalazł ją Maxim, który jest ekologiem, który podejrzewam, że spacerował i zbierał jakieś śmieci, które leżały na plaży. Myślę, że jego uwagę przykuło właśnie to 10 rubli. Jesteśmy w kontakcie i wymieniamy się informacjami, które pojawiają się na temat naszej butelki w mediach zagranicznych, bo bardzo szerokim echem rozeszła się ta wiadomość - opowiada nasz rozmówczyni.

"Nie wrzucajcie butelek do wody"

Pani Natalia zaapelowała również, o to, aby jej nie kopiować. Wrzucanie butelek do wody jest nieekologiczne. Mogą się one rozkładać nawet 1000 lat. Warto dbać o środowisko naturalne i segregować śmieci.

- Mimo, że efekt może był zaskakujący, to dzisiaj zdaję sobie sprawę, że to bardzo naganne zachowanie - przyznała Natalia Kunowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

>>> Zobacz także:

Zosia Zborowska-Wrona i Ola Domańska sprzeciwiają się hejtowi w sieci. "Po raz kolejny zostałyśmy ocenione przez pryzmat naszego wyglądu"

"Hotel Paradise 3". Czy związek Basi i Krystiana przetrwał? "Jestem zażenowana, ale uczę się też sama siebie"

Różnica wieku w związku ma znaczenie? Seksuolog: Młoda kobieta szuka sponsora, a starsza szuka kochanka - to krzywdzące stereotypy

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Dagmara Kowalczyk

podziel się:

Pozostałe wiadomości