Newsy

13-latka jechała konno. Auto uderzyło w nią na skrzyżowaniu

Newsy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
TVN24.pl
Wypadek z udziałem 13-latki na koniu

Jadąca na koniu 13-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy na obrzeżach Krakowa. Do wypadku doszło 29 listopada. Dziecko oraz kierowca zostali przetransportowani do szpitala, zwierzę zaś znajduje się pod opieką weterynaryjną.

Kraków. 13-latka jechała konno. Uderzył w nią samochód

Do poważnego wypadku doszło na obrzeżach Krakowa, w okolicach ulicy Łupaszki, gdzie znajdują się pola oraz niska zabudowa. O 14:40 samochód osobowy marki ford uderzył w 13-latkę, która jechała konno przez skrzyżowanie.

- W wyniku zdarzenia zarówno 13-latka, jak i 40-letnia kierująca, zostały zabrane do szpitala. Natomiast koń został przewieziony do lecznicy - poinformował TVN24 podkomisarz Piotr Szpiech, oficer prasowy krakowskiej policji.

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Uczestnicy wypadku pod specjalistyczną opieką

Jak podało TVN24, do wypadku doszło, gdy dziewczynka chciała dostać się z lasu na teren zabudowany. Na skrzyżowaniu miało dojść do poważnego potrącenia: zniszczona została maska samochodu, przednia szyba oraz dach. Choć wypadek był poważny, poniesione obrażenia nie zagrażają życiu uczestników zdarzenia. Jak podała strona krakównaszemiasto.pl, koń został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej we Wrocławiu, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy.

Więcej na stronie TVN24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elena Popova-GettyImages, fot. Manuel Breva Colmeiro/gettyimages.com

Pozostałe wiadomości