Gwiazdy grają z WOŚP. "Tu nie chodzi o rekordy, tu chodzi głównie o to, abyśmy byli razem"

Autor:
Daria
Pacańska
WOŚP - wejście 1.
WOŚP - wejście 1.Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra po raz 31. W tym roku trwa zbiórka na specjalistyczny sprzęt do walki z sepsą. To święto empatii, wzajemnej pomocy i wsparcia, które swoim zasięgiem obejmuje wszystkie szerokości geograficzne. W trakcie tegorocznego WOŚP-u, Jurek Owsiak zachęca też do dbania o naszą planetę.

31. finał WOŚP

Środki zebrane w trakcie 31. finału WOŚP zostaną przekazane na zakup sprzętu potrzebnego do leczenia sepsy. W Polsce i poza jej granicami zorganizowano aż 1653 sztaby. Jednak w tym roku Jurek Owsiak apelował także o szacunek do naszej planety.

- Oprócz tego, że chcemy wygrać z sepsą, to mówimy też "Żyj zdrowo w zdrowym świecie". Moi drodzy, nie podcinajmy gałęzi, na której siedzimy. Dbajmy o świat, dbajmy o naszą planetę. Zróbmy wszystko, aby jej nie zaśmiecać, aby jej nie niszczyć, aby nie wycinać lasów deszczowych, aby nie zaśmiecać oceanów - tłumaczył Owsiak.

Podkreślił, że należy zrobić wszystko, żeby świat był piękny i kolorowy. Tym apelem otworzył studio Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tam, jak zwykle znalazło się wielu ludzi o dobrym sercu, niezwykłe przedmioty na licytacje i pierwsze podsumowania.

- Tu nie chodzi o rekordy, tu chodzi głównie o to, abyśmy byli razem, abyśmy mogli sprawić, że dzisiaj z sepsą wygramy - podkreślił Jurek Owsiak.

Ewa Chodakowska gra z WOŚP

Ewa Chodakowska pojawiła się w studiu WOŚP i, jak zaznaczyła, hasło "Żyj zdrowo w zdrowym świecie" przyświeca wszystkim jej działaniom od samego początku.

- Dlatego gramy razem z WOŚP. W tym roku przyłączają się trzy moje platformy. Trwają promocje od początku tego tygodnia po dzień dzisiejszy. Do końca tego dnia można kupić dietę na bediet.pl 35 proc. taniej, można kupić dostęp do beactivetv.pl, gdzie są wszystkie moje programy treningowe taniej, można zaopatrzyć się w sklepie bebio online, wszystkie akcesoria taniej. Tym dzielimy się z WOŚP-em, na tę chwilę zebraliśmy 200 tysięcy złotych dla WOŚP-u. Gramy razem - zakończyła okrzykiem trenerka.

Martyna Wojciechowska tradycyjnie na WOŚP

Martyna Wojciechowska dla zwycięzcy swojej aukcji przygotowała moc atrakcji. Osoba, która wygra będzie miała przyjemność obejrzeć przedpremierowo pierwszy odcinek programu "Kobieta na Krańcu Świata". Jednak to jeszcze nie wszystko!

- Zapraszam ciebie, jeśli wylicytujesz, z osobą towarzyszącą, ale też cały komplet biżuterii ode mnie i od firmy W.Kruk oraz wizyta w manufakturze, gdzie bije serce W.Kruk, gdzie powstaje ta biżuteria. Bądźcie z nami, licytujcie - powiedziała Wojciechowska.

Karetka z klocków Lego

Pasjonat klocków Lego i motorniczy Mateusz buduje przekazał na licytację modele karetek. Jedna odwzorowuję tą, którą Orkiestra przekazała do Charkowa i szpitala Copernicus oraz własny projekt. W tej wersji zaprezentowano także inkubator transportowy oraz figurkę Jurka Owsiaka.

- Karetki są jak żywe, prawdziwe - podkreślił pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Studio medyczne WOŚP

Lidia Niedźwiecka-Owsiak prowadziła studio medyczne, w którym gościł docent Radosław Jaworski. Na co dzień jest kardiochirurgiem w Centrum Zdrowia Dziecka, jest też specjalistą w zakresie mikrobiologii klinicznej. W tym roku Orkiestra będzie po raz pierwszy kupować sprzęt także dla laboratoriów.

- Gramy absolutnie o kosmiczną technologię, nowoczesny sprzęt w diagnostyce mikrobiologicznej. Są to spektrometry masowe czy urządzenia do identyfikacji drobnoustrojów, do szybkiej, bezbłędnej identyfikacji patogenów, o urządzenia wykorzystujące materiał genetyczny drobnoustrojów. Także o absolutną nowość w diagnostyce mikrobiologicznej, czyli urządzenia wykorzystujące technologię rezonansu magnetycznego - tłumaczył ekspert.

Ten sprzęt jest niezwykle potrzebny, aby móc walczyć z czasem, co w przypadku leczenia sepsy jest niezwykle istotne.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN