Newsy

Jak zginęła Gabby Petito? Są wyniki sekcji zwłok blogerki

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
LEREXIS/Getty ImagesZwłoki znalezione w lesie

Gabby Petito to 22-letnia blogerka, której szukało nie tylko FBI, ale również jej wierni fani. Ciało młodej kobiety znaleziono w Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming. Koroner sądowy podał przyczynę jej śmierci.

Gabby Petito - akcja poszukiwawcza na skalę kraju

Stany Zjednoczone wstrzymały oddech, gdy media obiegła informacja o zaginięciu 22-letniej blogerki Gabby Pepito. Kobieta zaginęła podczas wyprawy po kraju, którą odbywała w towarzystwie swojego partnera. W lipcu para wyruszyła w drogę furgonetką, mając w zamiarze zwiedzić parki narodowe zachodniej części USA. Blogerka systematycznie publikowała w sieci zdjęcia z wyprawy, relacjonując jej przebieg. 25 sierpnia po raz ostatni można było dostrzec jej aktywność w sieci, tego dnia również ostatni raz skontaktowała się z rodziną. Gabby Petito szukano w każdym z parków, które mogła odwiedzić. Akcja poszukiwawcza objęła obszar całego kraju.

Gabby Petito - przyczyna śmierci

Ciało Petito znaleziono 22 września na terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton w stanie Wyoming. To właśnie tam widziano parę ostatni raz. Jak poinformował na konferencji w Denver agent FBI Charles Jones, szczątki zostały przewiezione do biura koronera, gdzie zostały poddane sekcji. Komunikat w tej sprawie wydało także stanowe biuro FBI w Denver, które potwierdziło doniesienia.

Brent Blue, koroner hrabstwa Teton, oświadczył, że Petito padła ofiarą zabójstwa, przyczyną śmierci było uduszenie. Z sekcji zwłok wynika również, że Gabby zmarła 3-4 tygodnie przed tym, zanim policja odnalazła jej ciało. Głównym podejrzanym w sprawie zabójstwa blogerki jest jest jej narzeczony - Brian Laundrie.

Zaginiony Brian Laundrie

Z wyprawy, która miała być niesamowitą przygodą, wrócił jedynie partner Gabby – Brian Laundrie. Mężczyzna nie podejmował pracy z policją, nie chciał rozmawiać, jednak wynajął adwokata. W ubiegły piątek rodzina Briana zgłosiła zaginięcie mężczyzny, twierdząc, że ostatni raz widziała go 14 września, kiedy wyszedł z plecakiem, wybierając się do pobliskiego rezerwatu Carlton. Do tej pory nie udało się odnaleźć chłopaka Gabby, jednak jego zniknięcie budzi wiele podejrzeń. Śledczy starają się ustalić, co zaszło między zakochanymi w trakcie podróży. Z nagrania udostępnionego przez policję wynika, że para kłóciła się ze sobą w trakcie podróży.

Policja w North Port napisała na Twitterze, że tereny objętych ochroną mokradeł Carlton Reserve są przeszukiwane przy pomocy psów i dronów. Taki stan rzeczy utrzymuje się od wtorku. FBI przeszukało również dom rodzinny Laundrie’ego, w którym mieszkali narzeczeni. Nadal nie udało się jednak znaleźć żadnych śladów, które mogą wskazywać aktualne miejsce pobytu mężczyzny.

Zobacz także:

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: LEREXIS/Getty Images

Pozostałe wiadomości