Newsy

Ograniczenia i limity na Instagramie. Jak uniknąć blokady konta?

Newsy

Autor:
Milena
Jaworska
Alexander Spatari/Getty ImaginesUwiecznianie widoku

Brak możliwości dodawania polubień, obserwowania kont i dodawania komentarzy. Instagramowe blokady stają się coraz bardziej powszechne. Dotyczą również profili z niewielką liczbą obserwatorów. Co zrobić, żeby nie zablokowano nam konta?

Ograniczenia Instagrama

Instagram jako portal społecznościowy nakłada na swoich użytkowników rozmaite limity, które mają utrzymywać porządek w sieci – chronić korzystających, dbać o ich komfort i bezpieczeństwo. Poniżej wymieniamy najważniejsze blokady, które mogą zostać nałożone na Twoje konto. Jak do tego nie dopuścić?

Wiek użytkownika

Podstawowym ograniczeniem Instagrama jest limit wieku korzystającego. Osoba poniżej 13. roku życia nie może legalnie zarejestrować się w portalu. Odstępstwo od tej reguły może zapewnić jedynie zgoda prawnego opiekuna lub założenie konta dziecka przez dorosłego. Należy zaznaczyć, że po aktywacji nowo zarejestrowanego konta Instagram nie weryfikuje wieku użytkownika, więc jest to jedynie teoretyczne ograniczenie.

Ograniczenia dot. komentarzy

Każdy użytkownik Instagrama posiadający profil firmowy lub prywatny ma możliwość opublikowania maksymalnie 60 komentarzy w ciągu godziny. Każde przekroczenie tego limitu wiąże się z konsekwencjami. Może skutkować zmniejszeniem dopuszczalnej liczby dodanych komentarzy nawet do 20 na godzinę. Systemy antyspamowe weryfikują również treść, którą zamieszczamy pod zdjęciami innych. Jeśli wciąż powtarzamy tę samą frazę, Instagram może zablokować nam dodawanie komentarzy o tej treści, by uchronić innych przed natarczywym spamem.

Dużo obserwujących i obserwacji – rozwinięcie profilu czy strzał w kolano?

Każdy użytkownik Instagrama może obserwować maksymalnie 7500 kont. Przekroczenie tego limitu jest niemożliwe, gdyż platforma wyświetla komunikat o treści: "Błąd, nie możesz obserwować większej liczby osób". Jeśli chcemy pozbyć się tej blokady, musimy zwyczajnie cofnąć obserwowanie niektórym – mniej istotnym – użytkownikom, by móc śledzić działalność innych profili, na które zabrakło nam miejsca.

Ważny jest również fakt, że do grona obserwowanych można dodać maksymalnie 40 kont w ciągu godziny. Przekroczenie tego limitu skutkuje czasową blokadą możliwości obserwowania innych (trwającej od 12 godzin do nawet 3 dni) lub zmniejszeniem limitu do 20 obserwacji na godzinę.

Internauci często pytają o to, ile osób może obserwować ich konto. Prawdą jest, że w tym przypadku Instagram działa bez ograniczeń, co znaczy, że w ciągu godziny Twoje konto może zaobserwować dowolna liczba użytkowników.

Lubić czy nie lubić - blokady serduszek

W przypadku zostawiania serduszek pod zdjęciami ulubionych instagramerów sprawa ma się tak samo jak w przypadku komentarzy. Maksymalnie możemy zostawić 60 serduszek pod zdjęciami jednego lub kilku użytkowników w ciągu godziny. Nieumyślne przekroczenie tego ograniczenia zdarza się najczęściej wśród wszystkich użytkowników i skutkuje czasową blokadą funkcji dodawania polubień, która może się przedłużać, jeśli notorycznie będziemy przekraczać narzucony limit.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Co nowego w świecie gwiazd?

Autor:Milena Jaworska

Źródło zdjęcia głównego: Alexander Spatari/Getty Imagines

Pozostałe wiadomości