Newsy

Na świat przyszedł chłopiec z 12-centymetrowym ogonem. To 40 taki przypadek na świecie

Newsy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
tribuneindia.com

W Brazylii doszło do niezwykle rzadkiego przypadku. W jednym z tamtejszych szpitali przyszedł na świat chłopiec z ogonem. Narośl wyrastała z pośladka dziecka i była zakończona zgrubieniem o średnicy 4 cm. Lekarze zdecydowali się ją natychmiast usunąć.

Brazylia. Noworodek z ogonem

Wyjątkowy poród odbył się w Szpitalu Dziecięcym Alberta Sabina w Fortaleza w Brazylii. Chłopiec swoim wyglądem zszokował lekarzy i rodziców, ponieważ z lewego pośladka wyrastał mu ogon zakończony kolistym zgrubieniem. Zdjęcie wyjątkowego dziecka szybko obiegło cały świat.

Naukowcy zdecydowali się na opisanie niezwykłego przypadku w raporcie dla Journal of Pediatric Surgery Case Reports. Z podanych informacji wynika, że matka dziecka nie skarżyła się na niespotykane dolegliwości w ciąży. Tylko raz stwierdzono u niej infekcję dróg moczowych, która była leczona antybiotykiem. 

Infekcja u niemowlaka - jak leczyć?
Infekcja u niemowlaka - jak leczyć? Co zrobić, kiedy noworodek ma infekcję? Źródło: Dzień Dobry TVN

W Brazylii urodził się chłopiec z ogonem

Lekarze po wykonaniu szeregu badań stwierdzili, że ogon noworodka nie jest połączony z kręgosłupem ani układem nerwowym. Narośl usunięto, jednak nie wiadomo oficjalnie, jak przebiegał zabieg. Według raportu chłopiec urodził się bez większych problemów. Obecnie jego stan zdrowia nie jest znany.

Zarodki ludzkie naturalnie posiadają ogony, jednak w trakcie rozwoju prenatalnego, wyrostki wchłaniają się. Pozostałością po nich jest kość guziczna. Według niektórych religii i wierzeń ludzkie ogony są objawieniem. Jeden z indyjskich pracowników plantacji herbaty - Chandre Oram jest tego przykładem. Przez swój 33 centymetrowy ogon, stał się dla wielu wcieleniem Hanumana, bóstwa związanego z małpami.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: tribuneindia.com

Źródło zdjęcia głównego: Satoshi-K/Getty Images

Pozostałe wiadomości