Newsy

Urzędy skarbowe czynne dłużej, aby wyjaśniać zmiany podatkowe Polskiego Ładu

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
PAP, TVN24
podatki

Ministerstwo Finansów informuje, że od wtorku 11 stycznia w Urzędach Skarbowych pracownicy będą wyjaśniać, na czym polegają nowe rozwiązania podatkowe wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W jakich godzinach będą prowadzone dyżury?

Dyżury podatkowe w urzędach skarbowych

Ministerstwo Finansów wyjaśnia na stronie internetowej, że wszelkie informacje na temat Polskiego Ładu będzie można uzyskać w dowolnym urzędzie skarbowym osobiście bądź też drogą telefoniczną. Dyżury prowadzone będą w dni robocze w godzinach 8-19.

Na wizytę można również umówić się przez internet ."Od 11 stycznia będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych Polskim Ładem, korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl" - dodano.

Zmiany prawne w 2022 r.

Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 roku
Nowe świadczenie opiekuńcze od 2022 rokuDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Problematyczne zmiany podatkowe w Polskim Ładzie

Polski Ład, który wchodzi stopniowo w życie od początku 2022 roku, wzbudza wiele emocji i kontrowersji. Część zmian oceniana jest pozytywnie, zdecydowana większość spotyka się jednak z krytyką, a nawet oburzeniem.

Okazuje się, że z aktualną rewolucją podatkową problem mają nie tylko podatnicy i księgowi, ale również sami pracownicy urzędów, którzy wystosowali już apel do premiera w tej sprawie. Zbiorowymi pozwami grożą również poszkodowane grupy, np. emerytowani funkcjonariusze, który nowy rok rozpoczęli z świadczeniem emerytalnym pomniejszonym o 500 zł.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages.com/mahos

Pozostałe wiadomości