Pani Monika nie ma prawa jazdy i nigdy nie miała samochodu. Kiedy niespodziewanie zajęto jej pieniądze z konta, dowiedziała się, że formalnie ma 19 aut. Reportaż programu Uwaga! TVN.
Celem nowych przepisów jest uszczelnienie systemu podatkowego.
"Nie powinno budzić zdziwienia".
Urząd Skarbowy wziął pod lupę media społecznościowe. Pracownicy fiskusa sprawdzają, jakie treści publikujemy i w niektórych przypadkach domagają się odprowadzenia podatku. Kto może obawiać się takiej kontroli?
Co znajduje się w listach od fiskusa?
Czy to pomyłka urzędu skarbowego?
Właścicielka sklepu przepadła wraz z pieniędzmi, a kreacje przejął urząd skarbowy.
52-latek odpowie za naruszenie intymności.
Urzędnicy mogą łatwiej uzyskać dostęp do kont bankowych Polaków i zaczynają już z tego korzystać. Umożliwiają im to obowiązujące od początku lipca przepisy, które rozszerzyły uprawnienia Urzędu Skarbowego. Jaki jest cel tej zmiany?
Pieniądze w kopercie na stałe wpisały się w polską tradycję. Ten najpopularniejszy podarunek ślubny cieszy zarówno państwa młodych, jak i gości, którzy nie muszą głowić się nad prezentem. Jednak obdarowani nie zawsze zdają sobie sprawę, że upominki
Zmiana przepisów budzi kontrowersje.
Część osób złożyła już swój PIT za 2021 rok i zastanawia się, czy został rozliczony przez Urząd Skarbowy. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy czekają na zwrot nadpłaty lub składali PIT-28.
Pracownicy Urzędów Skarbowych planują walczyć o swoje wynagrodzenia. W związku z tym będą przerywać pracę codziennie od 25 kwietnia. Jak będzie wyglądał strajk i do kiedy potrwa? Ministerstwo Finansów zapewnia, że reaguje na postulaty płacowe pracowników.
Jak się przed nim uchronić?
Powszechnie stosowane próby wyłudzeń sprawiły, że ludzie bardzo ostrożnie podchodzą do otrzymywanej korespondencji. List z Urzędu Skarbowego w Opolu wydaje się podejrzany, szczególnie osobom, które pochodzą z innych miast. Nie jest to jednak oszustwo, ani próba wyłudzenia danych. Dlaczego Urząd Skarbowy w Opolu wysyła mandaty wszystkim, bez względu na miejsce zamieszkania?
Od 2014 roku każdy podatnik w Polsce może przekazać 1 proc. swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, w skrócie OPP. Można to zrobić rozliczając się przez Twój e-PIT. Komu i do kiedy można przekazać 1 procent podatku?
Od kilku lat podatki w Polsce rozliczane są automatycznie. Wiele osób korzysta z usługi Twój e-PIT i nie robi w niej nic więcej, poza akceptacją i wysłaniem rocznego zeznania. Warto jednak sprawdzić, czy nie zaszła w nim żadna pomyłka. Na co uważać przy rozliczaniu podatków?
Jak skarbówka dowie się, ile kosztował samochód? Rząd planuje ułatwić urzędom skarbowym pozyskiwanie informacji o wartości pojazdów kupowanych i dziedziczonych. Jakie kary grożą za nieodprowadzenie należnego podatku?
Na rozliczenie podatków za 2021 r. z Urzędem Skarbowym zostało coraz mniej czasu. Ministerstwo Finansów zachęca do korzystania z rządowej e-usługi i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. Złożenie zeznania było możliwe od 15 lutego. Do kiedy można składać deklaracje? Sprawdź.
Obecnie dużo łatwiej jest mieć podatkowe zaległości niż kiedykolwiek w przeszłości. Wszystko przez to, że główny i najważniejszy podatek dla osób nieprowadzących działalności rozliczany jest bez naszego udziału – automatycznie. Nie dotyczy to jednak wielu innych podatków dochodowych, o których należy pamiętać.
Ministerstwo Finansów informuje, że od wtorku 11 stycznia w Urzędach Skarbowych pracownicy będą wyjaśniać, na czym polegają nowe rozwiązania podatkowe wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W jakich godzinach będą prowadzone dyżury?
Fiskus będzie miał większe możliwości w zakresie ściągania długów. W czasie kontroli drogowej lub podczas przekraczania granicy wartościowe przedmioty dłużnika będą mogły być tymczasowo zajęte. Jeśli w ciągu 4 dni okaże się, że nie mamy uregulowanych zobowiązań finansowych, ruchomości przejdą na rzecz skarbówki.
Oszustwo "na wnuczka", "na bank", "na opłatę celną" - pomysłowość przestępców zdaje się nie mieć granic. Teraz próbują nas naciągać na zapłatę zaległego podatku. W tym celu wysyłają fałszywe SMS-y, dzięki którym przejąć konto bankowe. Przed nowym oszustwem ostrzega Ministerstwo Finansów.
Przez profil zaufany możemy załatwić sprawy urzędowe oraz złożyć zeznanie podatkowe. Od 17 czerwca zacznie on działać trochę inaczej i na innych zasadach. Co dokładnie się zmieni? Czy dzięki nim korzystanie z profilu będzie łatwiejsze?
Narodowa skrzynka e-mail to nowa platforma, na którą już od 1 października będą wpadały pisma urzędowa. Aby mieć dostęp do swojej korespondencji, trzeba będzie założyć specjalne konto. Jak będzie działa platforma? Ile trzeba będzie zapłacić za e-doręczenie?
Do złożenia zeznania PIT za 2020 rok zostało coraz mniej czasu. Trzeba to zrobić najpóźniej 30 kwietnia. To już więc dla podatników ostatni dzwonek. Jakie kary grożą za rozliczenie się po terminie? Ile wynosi mandat? Sprawdź, jak najprościej wysłać PIT 2020 i uniknąć konsekwencji.
PIT za 2020 trzeba rozliczyć od 15 lutego do 30 kwietnia 2021 r. Jak rozliczyć się szybko, sprawnie i bezproblemowo? I czy nadal musimy wybierać się do urzędu, czy wszystko załatwi za nas e-Urząd? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedziała Dominika Nawrocka, ekspertka finansów osobistych.
Zbliża się czas rozliczenia podatków za ubiegły rok. Sprawę w urzędzie można będzie załatwić szybko i komfortowo, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem istotnych w czasie pandemii środków ostrożności. Umożliwi to usługa oferowana przez Krajową Administrację Skarbową.
Do Sejmu właśnie trafił projekt posłów PiS dotyczący mandatów wystawianych przez policję oraz urzędy skarbowe. Zgodnie z założeniami uwzględnionymi na druku, osoba, która zostanie ukarana, zmuszona będzie opłacić grzywnę bez możliwości odmowy. Na co musimy się przygotować? O tym opowiedział nam radca prawny Przemysław Ligęzowski.
Kilka dni temu urząd skarbowy bez uprzedzenia i wyjaśnienia sprawy pobrał pieniądze z prywatnego konta Bartka Jędrzejaka. Czy skarbówka może wejść na nasze konto bankowe? Dlaczego przed zajęciem środków urząd nie próbuje wyjaśnić sprawy? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Elizę Kunę. Adwokat wyjaśniła nam, w jaki sposób działa urząd skarbowy, który jest organem egzekucyjnym. Kiedy możemy spodziewać się kontroli skarbowej? Czy w przypadku spadku lub darowizny musimy odprowadzać podatek? Kiedy jesteśmy z niego zwolnieni?