Oszustwo na urząd skarbowy przez SMS. "Przestępcy mogą przejąć konto bankowe"

Aktualizacja:
SMS

Oszustwo "na wnuczka", "na bank", "na opłatę celną" - pomysłowość przestępców zdaje się nie mieć granic. Teraz próbują nas naciągać na zapłatę zaległego podatku. W tym celu wysyłają fałszywe SMS-y, dzięki którym przejąć konto bankowe. Przed nowym oszustwem ostrzega Ministerstwo Finansów.

Oszustwo na urząd skarbowy

Resort finansów ostrzega przed kolejną próbą oszustwa na urząd skarbowy. Do odbiorców trafiają SMS-y z fałszywą informacją, aby opłacić zaległy podatek w niewielkiej kwocie.
- Aby nakłonić odbiorców do zapłaty, oszuści rozsyłają wiadomości z numeru, który identyfikuje się jako +PODATNIK+. W SMS znajduje się link do strony www – skorzystanie z niego grozi przejęciem konta bankowego przez przestępców - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.
Aby dodatkowo skłonić odbiorcę SMS-a do reakcji, oszuści grożą mu, że jeśli nie zapłaci "podatku", przekażą sprawę do służb windykacyjnych.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

W treści wiadomości SMS umieszczony jest link do strony internetowej, na której można opłacić rzekomą zaległość.
- W rzeczywistości jest to fałszywa strona, która podszywa się pod usługę PayU . Ostrzegamy! Jeśli wprowadzą państwo tam dane – przestępcy mogą przejąć państwa konto bankowe - podkreśla resort.
MF przypomina, aby w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości, zgłosić to najbliższej jednostce policji oraz poinformować o tym również ministerstwo na adres: incydent@mf.gov.pl.
Co zrobić po otrzymaniu podejrzanego SMS-a? Zobacz wideo:
Zobacz także:
Źródło: PAP
Pozostałe wiadomości