Newsy

Do kiedy potrwa Spis Powszechny 2021? Jak sprawdzić, czy jest się spisanym?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Getty ImagesYuichiro Chino/Getty Images

Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca września. Osoby, które jeszcze nie dopełniły tej obowiązkowej formalności, nadal mają na to czas. Ci, którzy nie mają pewności, czy ich udział w spisie został już uwzględniony, mogą to sprawdzić.

Spis Powszechny 2021 potrwa do 30 września

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym odbywa się co 10 lat i jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców Polski. Zasady, typy pytań i sposób dokonania spisu opisaliśmy tutaj.

Spis Powszechny 2021. Jak sprawdzić, czy jest się spisanym?

Po uzupełnieniu formularza spisowego online na ekranie urządzenia powinien pojawić się komunikat, który potwierdza udział w spisie powszechnym. Drugim potwierdzeniem jest wiadomość, która przychodzi na podany adres mailowy W treści wiadomości znajdują się podziękowania za udział w spisie i unikatowy 10-znakowy kod, za pomocą którego można wziąć udział w loterii spisowej. W tym celu należy zarejestrować się na stronie internetowej loterii.

Jeśli mailowe potwierdzenie udziału w spisie nie jest wystarczające, można zadzwonić na infolinię spisową i zapytać o szczegóły.

Ile trwa Spis Powszechny?

Odpowiedzi osób spisanych są różne. Jedni twierdzą, że wystarczyło im 15-20 minut, inni kolei, że nawet godzinę. Wszystko zależy od udzielanych odpowiedzi - te mogą być krótsze i dłuższe, mniej lub bardziej szczegółowe. Poza tym niektórym odpowiedziom towarzyszą dodatkowe pytania. Po otwarciu sesji spisu internetowego można robić przerwy i do niego wracać. Spisać można się wyłącznie do 30 września 2021.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Do 30 września musimy wziąć udział w Spisie Powszechnym

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości