Mastercard wspiera WOŚP. Ile udało się zebrać z e-Skarbonką?

31. Finał WOŚP – MasterCard
31. Finał WOŚP – MasterCardDzień Dobry TVN
wideo 2/5

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w pełni. Podczas tegorocznej edycji pieniądze zebrane przez uczestników imprezy zostaną przekazana na walkę z sepsą. WOŚP można wesprzeć również wirtualnie. O dotychczasowych wpłatach internetowych opowiedział Jerzy Hołub, dyrektor marketingu w Mastercard. Ile udało się już zebrać?

WOŚP można wspierać e-Skarbonką

Tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ruszyła pełną parą. Hasłem przewodnim 31. edycji jest: "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a zebrane podczas finału pieniądze zostaną przekazane na walkę z sepsą.

Choć dotychczas najpopularniejszą formą wspierania inicjatywy było wpłacanie funduszy do słynnych, kolorowych puszek, od 6 lat każdy, kto chce się zaangażować w pomoc, może to zrobić sam. Dzięki Mastercard możliwe jest korzystanie z e-Skarbonki, czyli wirtualnej puszki, która umożliwia kwestowanie online. Jerzy Hołub, dyrektor marketingu Mastercard, odwiedził miasteczko WOŚP, gdzie zdradził, ile osób zaangażowało się w zbiórkę pieniędzy za pomocą płatności internetowych.

- Dzieje się tyle, że mamy 1600 wpłat na minutę, czyli w tej chwili w e-Skarbonce jest blisko 8 milionów złotych – stwierdził Jerzy Hołub.

Jak dołączyć do e-Skarbonki?

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można wesprzeć za pomocą e-Skarbonki. Wystarczy wejść na stronię eskarbonka.wosp.org.pl i dokonać wpłaty za pomocą karty lub przelewu. Poza tym każdy może założyć własną e-Skarbonkę i włączyć do zbiórki swoich najbliższych. Inny sposób to wpłacenie dowolnej kwoty na rzecz skarbonki utworzonej przez naszych znajomych.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości