Newsy

Słynna bluza Wołodymyra Zełenskiego sprzedana za zawrotną kwotę. "Wspomóżcie Ukrainę"

Newsy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
cnn.com
Wołodymyr Zełenski

Wołodymyr Zełenski przekazał swoją kultową już bluzę khaki na aukcję charytatywną w Londynie. Dochód z niej zostanie przeznaczony na wsparcie Ukrainy ogarniętej wojną. Jaką kwotę osiągnęła? Co podarowała pierwsza dama Ołena Zełenska?

Wyjątkowa aukcja dla Ukrainy w Londynie

W Tate Modern Gallery w Londynie odbył się wieczór charytatywny "Brave Ukraine" ("Odważna Ukraina"). Z tej okazji dom aukcyjny Christie's wystawił na sprzedaż m.in.: zabawki podarowane przez pierwszą damę Ukrainy Ołenę Zełenską, wycieczkę po Kijowie z braćmi Kliczko, zdjęcia fotografa Maxa Levine'a, który zginął w kraju zaatakowanym przez Rosjan oraz kultową już bluzę Wołodymyra Zełenskiego, w której od początku wojny wielokrotnie występował i przemawiał do walczącego ludu.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Wspomóżcie dziś Ukrainę, moi przyjaciele, aby wielka, starożytna stolica Europy, Kijów, nigdy więcej nie była zagrożona i aby Ukraina znów mogła być w pełni wolna mówił podczas licytacji Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii.

Bluza Wołodymyra Zełenskiego sprzedana za 90 tys. funtów

Cena wywoławcza bluzy prezydenta Ukrainy wraz z jego podpisem wynosiła 50 tys. funtów. Ostatecznie została sprzedana za 90 tys. funtów, czyli czyli prawie pół miliona złotych.

- Dziś cały świat spogląda na człowieka noszącego tę zwykłą bluzę. A teraz ta kultowa rzecz, osobiście podpisana przez prezydenta, jest tutaj -  napisano pod nagraniem opublikowanym przez Ambasadę Ukrainy w w Wielkiej Brytanii.

Celem aukcji było "opowiedzenie historii ukraińskiej odwagi, która stała się symbolem tej wojny oraz zebranie funduszy na wsparcie tej odwagi." Jak poinformowała ukraińska ambasada w Wielkiej Brytanii, podczas wydarzenia udało się zebrać ponad milion dolarów. Znaczna część środków ma zostać przekazana na Zachodnioukraińskie Specjalistyczne Centrum Medyczne dla Dzieci. Ołena Zełenska dodała, że jest to miejsce, z którego chore i ranne dzieci są przewożone na leczenie do innych krajów.

Zobacz wideo: Razem z Ukrainą

Razem z Ukrainą
Razem z Ukrainą Free shop dla obywateli Ukrainy - wyjątkowa inicjatywa mieszkańców Mokotowa

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: cnn.com

Źródło zdjęcia głównego: Future Publishing/Getty Images

Pozostałe wiadomości