Newsy

Salmonella na skorupkach. GIS ostrzega przed jajkami z popularnego sklepu

Newsy

Autor:
Luiza
Bebłot
Źródło:
gazeta.pl
5m3photos/Getty ImagesJajka

Bakterie salmonelli wykryto na skorupkach jajek w jednej partii produktu w Biedronce. Główny Inspektorat Sanitarny wydał w tej sprawie ostrzeżenie. Jak przypomina, spożycie skażonych jajek, zwłaszcza na surowo, może być niebezpieczne dla zdrowia.

GIS ostrzega przed jajkami z Biedronki

Główny Inspektorat Sanitarny wydał publiczne ostrzeżenie dotyczące partii jajek z popularnej sieci sklepów. - Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek oraz w treści jaj - czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie GIS dotyczy produktu "Jaja świeże L Moja Kurka" z terminem przydatności do 17.9.2021 r. Numer partii produktu to 17/09/2021 PSK 98, a kod na skorupkach jaj: 3PL30211306. Producentem jest Specjalistyczne Gospodarstwo Rolne Augustyniak Dariusz, ul. Wiejska 55, 62-060 Stęszew Będlewo, Zakład Pakowania Jaj Zaparcin PL30215904WE.

- Producent po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczął wycofywanie partii kwestionowanych jaj z obrotu oraz poinformował odbiorców - wyjaśnia GIS.

Biedronka. Skażone jajka

Spożycie produktu bez właściwej obróbki termicznej lub możliwe przeniesienie bakterii z jaj na inne powierzchnie może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że nie należy spożywać partii jaj określonej w ostrzeżeniu, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Należy również pamiętać, że bakterie obecne na skorupkach mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami.

Cała prawda o jajkach. Zobacz wideo:

Cała prawda o jajkach
Cała prawda o jajkach
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

"Siła jest kobietą". Udowodniła, że PESEL nie ma znaczenia. Schudła 20 kg i zawstydza młodych

Adam Małysz poprowadził córkę do ołtarza. Do sieci trafił film ze ślubu i wesela Karoliny Małysz

Szaleństwo hormonów w ciąży. Żaklina z "Top Model" przytyła 21 kg: "Dobrze się z tym czuję"

Autor:Luiza Bebłot

Źródło: gazeta.pl

Źródło zdjęcia głównego: 5m3photos/Getty Images

Pozostałe wiadomości