Barbara Dunin nie żyje. Wokalistka zmarła w wieku 76 lat

świeczka w ciemności
Nie żyje Moses J. Moseley
Źródło: Towfiqu Photography/Getty Images
Barbara Dunin-Kurtycz zmarła 12 stycznia w Warszawie. Wdowa po kompozytorze Zbigniewie Kurtyczu w chwili śmierci miała 76 lat.

Barbara Dunin urodziła się w 1943 roku w Krakowie, tam też w roku 1962 zaczynała karierę solową. Już w połowie lat 60. połączyła siły na estradzie ze swoim mężem, Zbigniewem Kurtyczem.

Barbara Dunin zmarła w wieku 76 lat

Piosenkarka największą rozpoznawalność zdobyła utworem "Żeby ludzie się kochali", który wykonywała wraz z małżonkiem, który poza śpiewem zajmował się również kompozycją oraz grą na gitarze. Para występowała wspólnie całe życie.

Zbigniew Kurtycz nie żyje od 2015 roku. Jego żona, Barbara Dunin-Kurtycz, zmarła 12 stycznia w Warszawie. Przyczyny śmierci nie są znane.

Barbara Dunin nagrody zawodowe

Piosenkarka zdobyła wiele nagród podczas swojej kariery. Pod koniec lat 60. otrzymała wyróżnienie za utwór "Nic się nie zmieniło". W 2002 roku Janusz Horodniczy nakręcił film o Dunin i jej mężu, zatytułowany "Nasze Gwiazdy". Cztery lata później artystka została odznaczona Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, który jest wyróżnieniem Ministra Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego.

Więcej:

Źródło zdjęcia głównego: Towfiqu Photography/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości